Soud zamítl stížnost Primy kvůli televizní licenci

ČTK ČTK
3. 10. 2013 13:02
Televize se v něm dožadovala zrušení povinnosti sdílet program s regionálními studii.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Ústavní soud na začátku září odmítl stížnost FTV Prima ve sporu o televizní licenci.

Televize se v něm dožadovala zrušení povinnosti sdílet program s regionálními studii, v čemž jí ale Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) nechtěla vyhovět. Prima se nakonec povinnosti zbavila díky výměně vysílací licence. O konečném rozhodnutí Ústavního soudu ve čtvrtek informovala rada v tiskové zprávě.

Spor začal poté, co Prima navrhla doplnění licenčních podmínek u své hlavní stanice. Na té chtěla celoplošně vysílat plnoformátový program, aniž by nadále musela poskytovat vysílací časy regionálním a lokálním provozovatelům.

Městský soud v Praze při opětovném posuzování žalobu televizní stanice zamítl a tento krok podpořilo i rozhodnutí Nejvyššího správního soudu.

Televize v někdejším sporu usilovala o osamostatnění svého vysílání, které do té doby sdílela s regionálními stanicemi. Situaci nakonec vyřešila žádostí o novou licenci pro Prima family, která již tyto podmínky nezahrnovala.

V souvisejícím sporu pak vystupovala Regionální televizní agentura (RTA), jež naopak požadovala zachování původního stavu. V soudních sporech ale neuspěla.

"Poté, co se Ústavní soud seznámil s argumentací stěžovatelky a obsahem napadených rozhodnutí, dospěl k závěru, že ústavní stížnost je zjevně neopodstatněná," napsal Ústavní soud ve vlastním posouzení z letošního 10. září.

Současně odkázal na odůvodnění Nejvyššího správního soudu, které považuje za dostatečné. Proti usnesení Ústavního soudu již není odvolání přípustné.

Prima začala vysílat podle nové licence pro Prima family na začátku loňského roku. Letos v létě se u své hlavní stanice vrátila k původnímu jednoslovnému názvu Prima.

 

Právě se děje

Další zprávy