Soud v Brně-střed přerozdělil mandáty, ubral jeden ANO a přidal jej zeleným

7. 11. 2018 16:56
O jednoho zastupitele víc, tedy pět místo původních čtyř, bude mít v Brně-střed Strana zelených. Naopak z deseti na devět mandátů si pohorší druhé ANO. Rozhodl o tom Krajský soud v Brně, když na popud zelených přepočítal hlasy. A zjistil, že ve dvou okrscích ubrali sčítací komisaři zeleným 417 hlasů. Zda to bude mít vliv na složení koalice, není jasné, nikdo zatím její utvoření nesdělil. Volby zde s 22 procenty vyhrála ODS, která má 13 z 45 mandátů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Vojtěch Marek
 

Právě se děje

před 5 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 14 minutami

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy