Soud potrestal ženu, která se léčila konopím

red dom
9. 7. 2008 17:22
Udělil jí dva roky podmíněně

Praha - Okresní soud v Táboře udělil podmíněný trest ženě, která pěstovala konopí kvůli své nemoci. Trpí artritidou a má astmatické potíže.

Server Českénoviny.cz uvedl, že soud nevynesl trest za to, že vyráběla z konopí masti, ale proto, že drcenou rostlinu inhalovala. 

Obhájkyně jedenapadesátileté Libudše Bryndové se okamžitě proti rozsudku odvolala. Advokátka Bryndové Klára Samková argumentovala podle serveru tím, že hladina psychotropních látek v rostlinách byla pro využití k toxikomanii příliš nízká.

Soud nevyslyšel ani argumend Bryndové, že jí drcené konopí pomáhalo překonat astmatické potíže. 

Rozhodl, že rostlinu zneužila k toxikománii.Udělil jí dva roky vězení s podmíněným odkladem na jeden rok.

Server připomíná, že za pěstitele konopí pro léčebné účely se začátkem roku postavil Nejvyšší soud. Soud v Táboře proto dnes Bryndovou neodsoudil za použití rostlin pro léčebné účely. Některé způsoby užívání konopí - zmíněné inhalování konopné drti - však neuznal.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Všech pět hokejistů Ottawy nakažených koronavirem se uzdravilo

Všichni členové hokejového týmu Ottawa Senators, kteří onemocněli chorobou covid-19, se už podle trenéra D.J. Smithe zotavili. Pozitivní test na koronavirus mělo pět nejmenovaných hráčů a jeden zaměstnanec klubu.

"Dobré je, že nikdo z nich neměl žádné strašlivé symptomy, jaké vidíme v televizi u lidí, kteří opravdu trpí," řekl Smith. "Někteří kluci se necítili dobře, ale díky tomu, že to jsou sportovci, to překonali a už to mají za sebou."

Členové klubu se podle všeho nakazili během série zápasů na hřištích soupeřů v Kalifornii, kde Senators před přerušením sezony 12. března odehráli tři duely. Podle Smithe přispěly pozitivní testy členů klubu k tomu, aby tým bral koronavirovou pandemii vážně.

Další zprávy