Soud potrestal ženu, která se léčila konopím

red dom
9. 7. 2008 17:22
Udělil jí dva roky podmíněně

Praha - Okresní soud v Táboře udělil podmíněný trest ženě, která pěstovala konopí kvůli své nemoci. Trpí artritidou a má astmatické potíže.

Server Českénoviny.cz uvedl, že soud nevynesl trest za to, že vyráběla z konopí masti, ale proto, že drcenou rostlinu inhalovala. 

Obhájkyně jedenapadesátileté Libudše Bryndové se okamžitě proti rozsudku odvolala. Advokátka Bryndové Klára Samková argumentovala podle serveru tím, že hladina psychotropních látek v rostlinách byla pro využití k toxikomanii příliš nízká.

Soud nevyslyšel ani argumend Bryndové, že jí drcené konopí pomáhalo překonat astmatické potíže. 

Rozhodl, že rostlinu zneužila k toxikománii.Udělil jí dva roky vězení s podmíněným odkladem na jeden rok.

Server připomíná, že za pěstitele konopí pro léčebné účely se začátkem roku postavil Nejvyšší soud. Soud v Táboře proto dnes Bryndovou neodsoudil za použití rostlin pro léčebné účely. Některé způsoby užívání konopí - zmíněné inhalování konopné drti - však neuznal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden se ve středu telefonicky spojil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem ve snaze urovnat diplomatickou roztržku vyvolanou novým bezpečnostním paktem Američanů s Británií a Austrálií. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie minulý týden přistoupila k bezprecedentnímu kroku a svého ambasadora povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostní partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakcích neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy