Soud potrestal ženu, která se léčila konopím

red dom
9. 7. 2008 17:22
Udělil jí dva roky podmíněně

Praha - Okresní soud v Táboře udělil podmíněný trest ženě, která pěstovala konopí kvůli své nemoci. Trpí artritidou a má astmatické potíže.

Server Českénoviny.cz uvedl, že soud nevynesl trest za to, že vyráběla z konopí masti, ale proto, že drcenou rostlinu inhalovala. 

Obhájkyně jedenapadesátileté Libudše Bryndové se okamžitě proti rozsudku odvolala. Advokátka Bryndové Klára Samková argumentovala podle serveru tím, že hladina psychotropních látek v rostlinách byla pro využití k toxikomanii příliš nízká.

Soud nevyslyšel ani argumend Bryndové, že jí drcené konopí pomáhalo překonat astmatické potíže. 

Rozhodl, že rostlinu zneužila k toxikománii.Udělil jí dva roky vězení s podmíněným odkladem na jeden rok.

Server připomíná, že za pěstitele konopí pro léčebné účely se začátkem roku postavil Nejvyšší soud. Soud v Táboře proto dnes Bryndovou neodsoudil za použití rostlin pro léčebné účely. Některé způsoby užívání konopí - zmíněné inhalování konopné drti - však neuznal.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 36 minutami

Vlak u Nymburka srazil člověka. Železniční provoz je omezen

Osobní vlak ve čtvrtek ráno srazil na železniční trati mezi Nymburkem a Poděbrady člověka. Provoz vlaků v uvedeném úseku byl zhruba hodinu zastaven, od 6:30 jezdí vlaky po jedné koleji. Na webu to uvedly České dráhy. Za místem nehody ale mohou vlaky nabírat zpoždění mezi deseti až 20 minutami. Nehoda se stala před 05:30 a omezení se dotklo dálkových i regionálních vlaků.

Další zprávy