Naše ministry měnit nebudeme, není důvod. Babiš i Bělobrádek odmítli Sobotkovu výzvu

Adéla Skoupá Radek Bartoníček Adéla Skoupá , Radek Bartoníček
4. 11. 2016 15:26
Předsedové hnutí ANO Andrej Babiš a KDU-ČSL Pavel Bělobrádek neuvažují o změnách ministrů svých stran, k nimž je vyzval předseda vlády Bohuslav Sobotka. Ten dříve oznámil, že hodlá do měsíce udělat změny jak ve vládě, tak ve vedení ČSSD. "O výzvě jsem se dozvěděl od novinářů a nevidím důvod, proč by měli být nominanti za KDU-ČSL měněni," reagoval na Sobotkovu výzvu pro Aktuálně.cz předseda lidovců. "Za svými ministry stojím, u nás to není jako v ČSSD, kde jsou ministři dosazováni podle toho, u kterého kraje potřebuje premiér uvnitř ČSSD podporu," řekl k tomu šéf hnutí ANO Babiš.
Andrej Babiš.
Andrej Babiš. | Foto: DVTV

Praha – Předsedové hnutí ANO Andrej Babiš a KDU-ČSL Pavel Bělobrádek odmítli měnit ministry ze svých stran. K tomu je v pátek vyzval premiér Bohuslav Sobotka poté, co sám oznámil, že hodlá vyměnit některé ministry za ČSSD.

"Za svými ministry stojím, u nás to není jako v ČSSD, kde jsou ministři dosazováni podle toho, u kterého kraje potřebuje premiér uvnitř ČSSD podporu," řekl Aktuálně.cz Babiš.

Také lidovečtí ministři zůstanou na svém místě. "O výzvě jsem se dozvěděl od novinářů a nevidím důvod, proč by měli být nominanti za KDU-ČSL měněni," reagoval na Sobotkovu výzvu předseda lidovců.

Premiérova výzva ho ale nezaskočila. "Myslím si, že je to legitimní a v rámci sebereflexe musíme neustále promýšlet, jestli jsme na pravém místě, zda naši spolupracovníci mají takový výkon, jaký bychom si představovali. Je to základ zpětné vazby jako elementárního principu, který je u živých organismů naprosto nezbytný," napsal Bělobrádek.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy