Naše ministry měnit nebudeme, není důvod. Babiš i Bělobrádek odmítli Sobotkovu výzvu

Adéla Skoupá Radek Bartoníček Adéla Skoupá, Radek Bartoníček
4. 11. 2016 15:26
Předsedové hnutí ANO Andrej Babiš a KDU-ČSL Pavel Bělobrádek neuvažují o změnách ministrů svých stran, k nimž je vyzval předseda vlády Bohuslav Sobotka. Ten dříve oznámil, že hodlá do měsíce udělat změny jak ve vládě, tak ve vedení ČSSD. "O výzvě jsem se dozvěděl od novinářů a nevidím důvod, proč by měli být nominanti za KDU-ČSL měněni," reagoval na Sobotkovu výzvu pro Aktuálně.cz předseda lidovců. "Za svými ministry stojím, u nás to není jako v ČSSD, kde jsou ministři dosazováni podle toho, u kterého kraje potřebuje premiér uvnitř ČSSD podporu," řekl k tomu šéf hnutí ANO Babiš.
Andrej Babiš.
Andrej Babiš. | Foto: DVTV

Praha – Předsedové hnutí ANO Andrej Babiš a KDU-ČSL Pavel Bělobrádek odmítli měnit ministry ze svých stran. K tomu je v pátek vyzval premiér Bohuslav Sobotka poté, co sám oznámil, že hodlá vyměnit některé ministry za ČSSD.

"Za svými ministry stojím, u nás to není jako v ČSSD, kde jsou ministři dosazováni podle toho, u kterého kraje potřebuje premiér uvnitř ČSSD podporu," řekl Aktuálně.cz Babiš.

Také lidovečtí ministři zůstanou na svém místě. "O výzvě jsem se dozvěděl od novinářů a nevidím důvod, proč by měli být nominanti za KDU-ČSL měněni," reagoval na Sobotkovu výzvu předseda lidovců.

Premiérova výzva ho ale nezaskočila. "Myslím si, že je to legitimní a v rámci sebereflexe musíme neustále promýšlet, jestli jsme na pravém místě, zda naši spolupracovníci mají takový výkon, jaký bychom si představovali. Je to základ zpětné vazby jako elementárního principu, který je u živých organismů naprosto nezbytný," napsal Bělobrádek.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy