Babiš se snaží posunout hranice politické kultury k žumpě, opřel se premiér do šéfa ANO na Twitteru

Domácí Domácí
29. 8. 2017 17:09
Premiér Bohuslav Sobotka se na svém Twitteru strefil do předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, kterého chce policie vydat k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. "Sleduji, jak se AB a ANO snaží posunout hranice politické kultury zase o krok blíže žumpě," napsal premiér. "Trestně stíhaný člověk nemá ve vládě demokratické země, jako je Česko, co pohledávat. Natož aby byl premiér," dodal s tím, že to pro něj naprosto není tématem k diskusi.
Bohuslav Sobotka.
Bohuslav Sobotka. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka se na Twitteru opřel do předsedy hnutí ANO a bývalého ministra financí Andreje Babiše. Podle něj se Babiš a jeho hnutí snaží posunout hranice politické kultury blíže k žumpě.

Reagoval tak na trestní stíhání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka v kauze Čapí hnízdo.

"Trestně stíhaný člověk nemá ve vládě demokratické země, jako je Česko, co pohledávat. Natož aby byl premiér. To opravdu není téma k diskusi," dodal.

Kromě stíhání v kauze Čapí hnízdo se nedávno objevila další obvinění Babiše, tentokrát týkající se firmy FAU. Tu měla finanční správa údajně účelově zlikvidovat, protože překážela Babišově Agrofertu. Dokazuje to nahrávka, kterou zveřejnila na Twitteru skupina Šuman, kde Babiš říká, že "naši klekli na FAU". Sobotka požádal ministra financí Ivana Pilného, aby počínání finanční správy v kauze prověřil.

 

Právě se děje

Další zprávy