Šmoulové dobývají Prahu

Šmoulové dobývají Prahu
... aby zpropagovala nepříliš kladně hodnocenou 3D komedii se známými skřítky, která právě přichází do českých kin.
S třímetrovou šmoulí zeměkoulí se valili pražskými ulicemi po královské cestě.
Budiž zmíněno, že prodej šmoulích soch v několika obchodních centrech v deseti českých městech, navržených známými osobnostmi (Vojta Dyk, Bořek Šípek, Jan Saudek, Meky Žbirka, Anna K. aj.), by měl pomoci dětem z dětských domovů. V Praze teď stojí na Hlávkově mostě.
Samotný film v odborných kruzích však mnoho nadšení nevzbudil.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
10. 8. 2011 19:10

Večerní premiéru komedie Šmoulové uvedl dnes odpoledne pochod modrých postaviček Prahou. Se šmoulí zeměkoulí se vydali ze Staroměstského náměstí přes Karlův most a Kampu ke smíchovskému kinu CineStar Anděl, kde jsou na večer připravena tři startovní představení.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy