Šmoulové dobývají Prahu

Šmoulové dobývají Prahu
... aby zpropagovala nepříliš kladně hodnocenou 3D komedii se známými skřítky, která právě přichází do českých kin.
S třímetrovou šmoulí zeměkoulí se valili pražskými ulicemi po královské cestě.
Budiž zmíněno, že prodej šmoulích soch v několika obchodních centrech v deseti českých městech, navržených známými osobnostmi (Vojta Dyk, Bořek Šípek, Jan Saudek, Meky Žbirka, Anna K. aj.), by měl pomoci dětem z dětských domovů. V Praze teď stojí na Hlávkově mostě.
Samotný film v odborných kruzích však mnoho nadšení nevzbudil.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
10. 8. 2011 19:10

Večerní premiéru komedie Šmoulové uvedl dnes odpoledne pochod modrých postaviček Prahou. Se šmoulí zeměkoulí se vydali ze Staroměstského náměstí přes Karlův most a Kampu ke smíchovskému kinu CineStar Anděl, kde jsou na večer připravena tři startovní představení.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy