Silnici na Náchodsku uzavřela nehoda dvou osobních aut, dva lidé utrpěli těžké zranění

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 7. 2018 19:50
Kvůli nehodě dvou osobních aut u Jaroměře byla v sobotu uzavřená frekventovaná státní silnice I/33 na Náchod. Při nehodě se zranilo pět osob včetně dvou dětí. Dva lidé byli zraněni vážně. Zasahoval i vrtulník záchranné služby, potvrdili mluvčí krajské policie Lenka Burýšková a mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Novák. Podle Burýškové osobního vůz jedoucí ve směru od Hradce Králové na Jaroměř přejel z nezjištěných příčin do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím autem, ve kterém jeli čtyři lidé. U řidiče prvního z vozů byl orientační dechovou zkouškou zjištěn alkohol. ehoda si vyžádala omezení provozu na více než dvě hodiny.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR
 

Právě se děje

před 11 minutami

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

před 36 minutami

Írán už od léta drží francouzského vědce i jeho kolegyni

Íránské úřady zadržely a uvěznily francouzského vědce Rolanda Marchala z Pařížského institutu politických věd, informoval list Le Figaro. Teherán Marchala drží podle deníku už od léta, a to společně s jeho francouzsko-íránskou kolegyní Faribou Adelkhahovou, o jejímž zadržení psala íránská média v červenci. Vědkyně byla zatčena pro podezření ze špionáže, důvod Marchalova zadržení zatím není jasný.

Marchalovi tamní úřady povolily setkání s francouzskými diplomaty a přesunuly ho do běžné věznice. V případě Adelkhahové Teherán v říjnu oznámil, že požadavek Francie na propuštění šedesátileté vědkyně s dvojím občanstvím je vměšováním se do vnitřních záležitostí Íránu a vyřešení situace nijak nepomůže.

Další zprávy