reklama
 
 

Silničáři varují před namrzlými vozovkami, na řadě míst leží na silnicích sníh

22. 1. 2018 9:11
Na jižní Moravě varují silničáři před zmrazky v lesních úsecích, na Bruntálsku zase komplikují dopravu sněhové jazyky.

Praha - Silničáři varují řidiče před zhoršenou sjízdností některých vozovek, na řadě míst leží na silnicích sníh, který může namrzat.

V Jihočeském kraji zůstávají vozovky sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. V Karlovarském kraji místy sněží, na silnicích hrozí náledí. Na Bruntálsku komplikují dopravu sněhové jazyky na vozovkách a na Opavsku jsou silnice místy namrzlé.

Jen se zvýšenou opatrností jsou sjízdné některé silnice druhých a třetích tříd na Blanensku, Znojemsku, Vyškovsku, v okolí Brna a vyšších polohách Slovácka. Teploty na jižní Moravě se pohybují pod nulou, silničáři na svém webu varují před zmrazky na vozovce zejména v lesních úsecích. Ve vyšších polohách Blanenska a také místy na Znojemsku leží na inertních úsecích vrstva sněhu krytá posypem.

V Krkonoších a Jizerských horách klesla v noci teplota pod minus deset stupňů Celsia a na Jizerce bylo dokonce minus 17 stupňů. Na silnicích leží ujetá vrstva sněhu o síle až deseti centimetrů. Ujetý sníh leží i na řadě nesolených silnic nižších tříd v ostatních částech Královéhradeckého kraje.

Silnice v Plzeňském kraji jsou se zvýšenou opatrností sjízdné, řidiči ale musejí počítat místy s rozbředlou vrstvou sněhu, mlhami nebo s námrazou. Ve vyšších polohách Šumavy, kde se vozovky udržují pouze inertním posypem, je na silnicích ujetá vrstva sněhu krytá drtí, informuje Ředitelství silnice a dálnic.

Mlhavo je i Chomutovsku a Mostecku, kde v noci také nasněžilo. Komunikace v Krušných horách jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Až do konce zimy bude  uzavřený více než osmikilometrový úsek silnice druhé třídy mezi Kovářskou na a Loučnou pod Klínovcem na Chomutovsku.

Silnice druhých a třetích tříd na Vsetínsku pokrývá místy uježděná vrstva sněhu krytá posypem. Zbytky sněhu po pluhování se vyskytují také na silnicích nižších tříd na Kroměřížsku. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Vozovky v ostatních částech Zlínského kraje jsou převážně holé a vlhké nebo mokré po chemickém ošetření.

autor: ČTK | 22. 1. 2018 9:11

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama