Silničáři varují před namrzlými vozovkami, na řadě míst leží na silnicích sníh

ČTK ČTK
22. 1. 2018 9:11
Na jižní Moravě varují silničáři před zmrazky v lesních úsecích, na Bruntálsku zase komplikují dopravu sněhové jazyky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Praha - Silničáři varují řidiče před zhoršenou sjízdností některých vozovek, na řadě míst leží na silnicích sníh, který může namrzat.

V Jihočeském kraji zůstávají vozovky sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. V Karlovarském kraji místy sněží, na silnicích hrozí náledí. Na Bruntálsku komplikují dopravu sněhové jazyky na vozovkách a na Opavsku jsou silnice místy namrzlé.

Jen se zvýšenou opatrností jsou sjízdné některé silnice druhých a třetích tříd na Blanensku, Znojemsku, Vyškovsku, v okolí Brna a vyšších polohách Slovácka. Teploty na jižní Moravě se pohybují pod nulou, silničáři na svém webu varují před zmrazky na vozovce zejména v lesních úsecích. Ve vyšších polohách Blanenska a také místy na Znojemsku leží na inertních úsecích vrstva sněhu krytá posypem.

V Krkonoších a Jizerských horách klesla v noci teplota pod minus deset stupňů Celsia a na Jizerce bylo dokonce minus 17 stupňů. Na silnicích leží ujetá vrstva sněhu o síle až deseti centimetrů. Ujetý sníh leží i na řadě nesolených silnic nižších tříd v ostatních částech Královéhradeckého kraje.

Silnice v Plzeňském kraji jsou se zvýšenou opatrností sjízdné, řidiči ale musejí počítat místy s rozbředlou vrstvou sněhu, mlhami nebo s námrazou. Ve vyšších polohách Šumavy, kde se vozovky udržují pouze inertním posypem, je na silnicích ujetá vrstva sněhu krytá drtí, informuje Ředitelství silnice a dálnic.

Mlhavo je i Chomutovsku a Mostecku, kde v noci také nasněžilo. Komunikace v Krušných horách jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Až do konce zimy bude  uzavřený více než osmikilometrový úsek silnice druhé třídy mezi Kovářskou na a Loučnou pod Klínovcem na Chomutovsku.

Silnice druhých a třetích tříd na Vsetínsku pokrývá místy uježděná vrstva sněhu krytá posypem. Zbytky sněhu po pluhování se vyskytují také na silnicích nižších tříd na Kroměřížsku. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Vozovky v ostatních částech Zlínského kraje jsou převážně holé a vlhké nebo mokré po chemickém ošetření.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy