Foto: Rozhledny v Praze a okolí? To není jen Petřín. Tady jsou tipy

Foto: Rozhledny v Praze a okolí? To není jen Petřín. Tady jsou tipy
Petřínská rozhledna měří přes 63,5 metru. Jde o jednu z nejznámějších dominant Prahy. Tyčí se na temeni kopce Petřín. Jako mnoho objektů i ona vznikla u příležitosti Zemské jubilejní výstavy v roce 1891 na popud Klubu českých turistů. Ty nadchl výlet do Paříže a tamější dominanta Eiffelova věž. Petřínská rozhledna je její zmenšenou kopií.
Podobně nepřehlédnutelný je Žižkovský vysílač (též Žižkovská televizní věž či Žižkovská věž). Věž vysoká 216 metrů byla postavena v letech 1985 až 1992. Leží na rozhraní Žižkova a Vinohrad. Ve výšce 93 metrů se nachází vyhlídková kabina.
Průhonice (okres Praha-západ) - gloriet v zámeckém parku. Na návrší proti zámku v zámeckém parku v Průhonicích stojí gloriet - vyhlídková věž klasicistního původu, upravená na konci 19. století. Stavba přestala v první polovině 20. století sloužit svému účelu a postupně se proměnila ve zříceninu. Poměrně tenké cihelné zdivo bylo již na pokraji rozpadu. V roce 2009 byla na základě důkladného průzkumu vyhotovena projektová dokumentace a proběhla celková obnova. Podařilo se opravit a doplnit obvodové zdivo, obnovit stropní konstrukce včetně bedněné klenby a zahájit obnovu schodiště a omítek. Obnoven byl i sousední sklípek na potraviny.   (Zdroj: Národní památkový ústav)
Funkcionalistický vyhlídkový objekt na Barrandovských terasách z roku 1929 chátrá a je uzavřen stejně jako celý komplex budov. Je součástí urbanistického projektu Václava M. Havla na zahradní čtvrť.
Foto: Ludvík Hradilek
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
31. 8. 2013 12:30
Projděte si známé i neznámé rozhledny v Praze a okolí, s výhledem, ale někdy taky bez něj.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy