Rozdíly v hospodaření ministerstev. Co ukázal Babišův audit

Rozdíly v hospodaření ministerstev. Co ukázal Babišův audit
V roce 2013 byla největším dodavatelem společnost Raiffeisenbank s podílem 3 % (47 mil. Kč) na celkovém finančním objemu přijatých faktur. TOP 5 dodavatelů dohromady tvořilo jen 11 % z celkového finančního objemu přijatých faktur.
V roce 2013 bylo 28 procent objemu přijatých faktur vystaveno na IČO ministerstva spravedlnosti. Největším dodavatelem zůstává společnost CCA Group a.s., jejíž relativní podíl mezi lety 2012 a 2013 pokles o 2 procentní body. Třetím dodavatelem je S.ICZ – 6 % (45,919 mil. Kč), dále Unistav a.s. – 5 % a CORPUS Solutionsa.s – 5 %.
V roce 2013 byla největším dodavatelem společnost PRAGA – Export (1,2 mld. Kč) s 10% podílem.
V roce 2013 zůstávají nejvýznamnějšími dodavateli dodavatelé IT služeb (TESCO SW, DATASYS s.r.o. a S&T CZ s.r.o.). Dále auditorská společnost EY a společnost GC SYSTÉM a.s. (poskytovatel IT služeb). TESCO SW v roce 2013 fakturovalo za 78,8 milionu korun.
Foto: Vojtěch Marek
Hloubkové audity koordinované ministerstvem financí nechal spustit koncem února na šesti úřadech řízených ministry ANO předseda hnutí, vicepremiér Andrej Babiš.

Praha - Ministerstva, která nyní ovládá hnutí ANO, pořizovala v letech 2011 až 2013 služby za značně rozdílné ceny. Vyplývá to ze zprávy o auditu, kterou zveřejnil na webu resort Andreje Babiše.

Například ve vozových parcích šesti ministerstev dominuje značka Škoda s podílem 65 procent. Zpráva o auditu upozornila, že tržní podíl značky v Česku je přitom značně nižší, například předloni byl zhruba 34 procent.

Největší podíl odměn ve mzdách vykazuje ze šesti ministerstev MMR, kde odměny loni tvořily průměrně 14,5 procenta platu. Na ministerstvu dopravy to bylo 13,6 procenta.

Hnutí ANO řídí ministerstva financí, dopravy, pro místní rozvoj, obrany, životního prostředí a spravedlnosti.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

před 4 hodinami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy