reklama
 
 

Rodina z Ostravska se otrávila při svátečním obědě, seniorka asi omylem kořenila kachnu marihuanou

3. 1. 2018 16:06
Rodina z Vratimova se o Vánocích otrávila marihuanou. Šest lidí skončilo v nemocnici s nevolnostmi a halucinacemi.

Ostrava/Vratimov - Rodina z Vratimova na Ostravsku se při obědě na Boží hod otrávila jídlem, které obsahovalo marihuanu. Vyplývá to rozboru, který si nechala vypracovat Fakultní nemocnice v Ostravě, kde byli otrávení pacienti ošetřeni.

"Pacienti podle výsledků rozboru požili něco, co obsahovalo konopí," řekla Aktuálně.cz soudní znalkyně Marie Staňková, která pro ostravskou fakultní nemocnici rozbor prováděla.

Případem se už zabývá i policie. "Zahájili jsme úkony trestního řízení pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,"  řekla mluvčí Gabriela Holčáková. Policie podle Holčákové případ stále vyšetřuje a v současné době provádí výslechy.

Záchranná služba v pondělí ošetřila šest lidí, u kterých se v různé intenzitě objevily nevolnost, závratě, bolesti hlavy a halucinace. Jeden člen domácnosti žádné zdravotní potíže neměl. "Problémy se objevily po konzumaci společného oběda," informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Podle regionální televize Polar otravu zřejmě způsobila seniorka, která při pečení ochutila kachnu místo majoránkou marihuanou. 

autor: Domácí | 3. 1. 2018 16:06

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama