Duben 2014: Janoušek jde do vězení, v Koreji se potopila loď

Duben 2014: Janoušek jde do vězení, v Koreji se potopila loď
3. dubna - Evropský parlament schválil zrušení poplatků za roaming a rozšíření spotřebitelských práv spjatých s internetovými službami. Nařízení ještě mají stvrdit členské státy.
4. dubna - Policie navrhla obžalovat lobbistu Marka Dalíka kvůli nákupu pěchotních transportérů Pandur pro českou armádu.
4. dubna - Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) odvolala generálního ředitele Vězeňské služby Petra Dohnala (na snímku). Nahradil ho 28. dubna Pavel Ondrášek, bývalý šéf rapotické věznice.
5. dubna - V Afghánistánu volí nového prezidenta. Do druhého kola, které se konalo 14. června, postoupili exministr zahraničí Abdulláh Abdulláh a exministr financí Ašraf Ghaní. Prezidentem se stal Ghaní, jeho rival Abdulláh získal nově vytvořený post "výkonného premiéra" s rozšířenými pravomocemi.
Foto: Vojtěch Marek
Projděte si nejdůležitější události, které se odehrály v dubnu 2014.

Praha - Měsíc duben lze bez pochyby označit za období zúčtování s veřejně známými osobnostmi. Do vězení míří za sražení ženy autem lobbista Roman Janoušek, italský expremiér Silvio Berlusconi zase nastupuje na měsíc veřejně prospěšných prací kvůli trestu za daňové úniky, armáda potvrdila trest pro Bradleyho Manninga za předání obrovského množství tajných dokumentů serveru WikiLeaks.

Ve světě se ovšem odehrály i podstatně tragičtější události - v Jižní Koreji se potopil trajekt s více než 300 lidmi na palubě a v nigerijském státě Borno unesli radikálové asi 200 dívek.

 

Právě se děje

Další zprávy