Řidič po nehodě na D5 vylétl z auta, pak ho přejel kamion. Dálnice byla uzavřená

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 10. 2023 7:34
Řidič po nehodě na D5 vylétl z auta, pak ho přejel kamion. Dálnice byla uzavřená

Tragická nehoda dodávky a osobního auta uzavřela dnes ráno u Berouna na více než tři hodiny dálnici D5 ve směru na Prahu. Při nehodě zemřel řidič osobního vozu, kterého náraz dodávky vymrštil z auta a přejel ho nákladní vůz. Uvedla to středočeská policejní mluvčí Michaela Richterová. Nákladní vůz, který muže přejel, policie hledá. Po nehodě se před místem nehody vytvořila delší než desetikilometrová kolona, objízdná trasa je přetížená. V koloně mohou zejména nákladní auta v pravém jízdním pruhu čekat i několik hodin.

Auta se srazila kolem 03:30 mezi 14. a 15. kilometrem dálnice. Kolizi předcházel náraz osobního vozu do středových svodidel, při níž se auto obrátilo do protisměru. "Po nárazu řidič na chvíli opustil vozidlo, pak se do něj vrátil, a když byl uvnitř vozidla, narazila do něj dodávka. Vlivem nárazu byl řidič osobního vozu vymrštěn na dálnici, kde ho přejela zatím nezjištěná nákladní souprava," řekla mluvčí.

Řidič osobního auta podle Richterové utrpěl závažná zranění, kterým na místě podlehl. "Kriminalisté. kteří si celou událost převzali, nařídili u zemřelého soudní pitvu. Budou zjišťovat přesnou příčinu a okolnosti nehody, " řekla.

Doprava levým jízdním pruhem se podle Richterové obnovila kolem 06:30. Kdy bude dálnice průjezdná úplně, nechtěla mluvčí odhadovat. Policisté po nehodě odklonili dopravu přes Beroun mezi exity 18 a 14, objízdná trasa se ale podle spolupracovníků Českého rozhlasu Radiožurnálu (ČRo) ucpala. V koloně před místem nehody mohou zejména nákladní auta v pravém jízdním pruhu čekat více než tři hodiny, vyplývá z informací na webu dopravniinfo.cz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy