reklama
 
 

Rekordního lupiče akcií z Olympiku dopadla policie

13. 11. 2008 16:22
Policisté našli i akcie za stamilióny

Praha - Pražští policisté ve čtvrtek chytili druhého muže, který je podezřelý z krádeže trezoru s akciemi v pražském hotelu Olympik. Našli také akcie za několik miliónů korun.

Policistům se podařilo hledaného muže vypátrat na ulici.

"Muž se dal před policisty na útěk, v tom mu ale zabránili dva muži v projíždějícím vozidle," řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Následně ho policisté zadrželi.

Z hotelu Olympik zmizely na začátku října akcie v nominální hodnotě 250 milionů a peníze v různých měnách za zhruba jeden milion korun.

Policisté zatím ale neví, v jaké hodnotě se akcie podařilo nalézt. " Jedná se o papírovou podobu akcií a jejich stav je velmi špatný. Nyní na tom pracují technici a specialisté," vysvětloval Hulan.

Policie se chystá v nejbližší době podat návrh na vzetí do vazby.

Už v říjnu kriminalisté obvinili z krádeže jednadvacetiletého mladíka. Napoprvé ho ale museli pustit pro nedostatek důkazů.

Krádež se stala v neděli 5. října. Zaměstnanci hotelu si údajně v době krádeže všimli dvou lidí, kteří vynášeli z budovy těžký předmět zabalený do jakési deky. Policisté měli deku objevit nedaleko hotelu a po zjištěné pachové stopě vyslali pátrat služebního psa.

Ukradené cenné papíry jsou přitom pro lupiče naprosto bezcenné, byly už totiž zaevidovány jako kradené. Tržní hodnota akcií je navíc podstatně nižší než jejich nominální hodnota. I přesto se ale zřejmě jedná o jednu z největších loupeží v Česku.

autoři: Markéta Chaloupská, mch | 13. 11. 2008 16:22

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama