reklama
 
 

Rath prohrál soud, musí se omluvit

21. 11. 2006 14:41
Praha - Exministr zdravotnictví David Rath (ČSSD)prohrál spor s europoslancem Milanem Cabrnochem (ODS) kvůli projektu IZIP.

Cabrnoch uvedl, že podle pondělního rozhodnutí Krajského soudu v Praze se mu bude muset Rath formou placené inzerce omluvit, zaplatit mu 50.000 korun a uhradit i náklady soudního řízení.

Rath uvedl, že se proti rozhodnutí soudu odvolá. S jeho verdiktem nesouhlasí.

Rath je stále přesvědčen, že v souvislosti s projektem internetových zdravotních knížek pacienta (IZIP) plynuly do Cabrnochovy soukromé firmy peníze Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP).

Spojení některých politiků ODS s VZP připomínal zejména v souvislosti s vyhlášením nucené správy nad největší pojišťovnou loni v listopadu a následným odvoláním její ředitelky Jiřiny Musílkové.

Soud: Rath neměl pravdu

"Soud rozhodl, že výroky Davida Ratha byly nepravdivé," uvedl Cabrnoch. "Přijde mi to absurdní rozhodnutí, protože v řízení se jasně prokázalo, že poslanec Cabrnoch IZIP zakládal, celou dobu ho propagoval a propaguje ho dodnes, stejně jako europoslanec Miloslav Ouzký (ODS), který firmu dál vlastní," řekl Rath.

Podle něj soud potvrdil, že Cabrnoch byl ve střetu zájmů, protože jako poslanec byl členem správní rady VZP a figuroval i v IZIP. "Udělal to chytře, na rozdíl od Ouzkého z IZIP vystoupil, ale propagoval ho nadále," podotkl Rath.

Dodal, že jediné, co se mu prý nepodařilo u soudu prokázat, je, že ze společnosti IZIP šly nějaké peníze na soukromé konto poslance Cabrnocha. "To já těžko mohu prokázat, k soukromému kontu Cabrnocha a IZIP nemám přístup," uvedl Rath.

autor: ČTK | 21. 11. 2006 14:41

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama