Ransdorf znovu boural. Na stejném místě v Praze

Domácí Domácí
24. 1. 2014 15:19
Havárie se stala v té samé ulici, kde politik boural už před čtyřmi lety.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Politik za KSČM Miroslav Ransdrof měl v pátek ráno dopravní nehodu. Havárie se stala kolem sedmé hodiny ranní v Libušské ulici, tedy na stejném místě, kde europoslanec boural už v roce 2010.

Podle serveru Novinky.cz do Ransdorfova auta zezadu narazila řidička jiného vozu.

„Nikdo se při nehodě nezranil. Budu to hlásit pojišťovací společnosti," řekl serveru k nehodě Ransdorf.

Škoda by podle jeho slov neměla přesáhnout 20 tisíc korun.

V roce 2010 se politik v tytéž ulici střetl s protijedoucím vozidlem, když vyjížděl ze dvora.

Nehodu měl i v roce 2007, kdy na Praze 6 srazil chodkyni. Žena utrpěla lehčí zranění. Ransdorf byl tehdy stíhán za ublížení na zdraví, s poškozenou se ale nakonec vyrovnal a trestní řízení bylo zastaveno.

Podobný případ se stal i v roce 2008, kdy politik srazil na přechodu v Praze dívku. Ta byla převezena do nemocnice, znalecký posudek nakonec čin vyhodnotil jako přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy