Ransdorf znovu boural. Na stejném místě v Praze

Domácí Domácí
24. 1. 2014 15:19
Havárie se stala v té samé ulici, kde politik boural už před čtyřmi lety.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Politik za KSČM Miroslav Ransdrof měl v pátek ráno dopravní nehodu. Havárie se stala kolem sedmé hodiny ranní v Libušské ulici, tedy na stejném místě, kde europoslanec boural už v roce 2010.

Podle serveru Novinky.cz do Ransdorfova auta zezadu narazila řidička jiného vozu.

„Nikdo se při nehodě nezranil. Budu to hlásit pojišťovací společnosti," řekl serveru k nehodě Ransdorf.

Škoda by podle jeho slov neměla přesáhnout 20 tisíc korun.

V roce 2010 se politik v tytéž ulici střetl s protijedoucím vozidlem, když vyjížděl ze dvora.

Nehodu měl i v roce 2007, kdy na Praze 6 srazil chodkyni. Žena utrpěla lehčí zranění. Ransdorf byl tehdy stíhán za ublížení na zdraví, s poškozenou se ale nakonec vyrovnal a trestní řízení bylo zastaveno.

Podobný případ se stal i v roce 2008, kdy politik srazil na přechodu v Praze dívku. Ta byla převezena do nemocnice, znalecký posudek nakonec čin vyhodnotil jako přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy