Radní ČRo zpochybňuje legalitu Rádia Wave

gaz
10. 9. 2007 16:31
Rádio v prohlášení vidí střet zájmů
Stará technika ve staré funkcionalistické budově.
Stará technika ve staré funkcionalistické budově. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Vysílání Českého rozhlasu 4 - Rádia Wave je nelegální, říká podle týdeníku The Prague Post místopředsedkyně rady Čro Dana Jáklová. Jáklové se mimo jiné nelíbí, že Rádio Wave ruší signál regionálních stanic, které jsou ze zákona dostupné všude. Podle týdeníku Czech Business Weekly dále Jáklová parlamentní mediální komisi řekla, že: "prezentace informací veřejnoprávního rádia ohrožuje demokracii."

Post dále píše, že naopak zaměstnanci Rádia Wave si stěžují na zaujatost Jáklové. Rádio se domnívá, že důvodem opakovaných útoků Jáklové je její provázanost s komerční mediální sférou.

Občanská demokratka Jáklová dle týdeníku v minulosti prosazovala zájmy televize Nova a v současnosti pracuje pro server www.ceskamedia.cz, který vlastní mediální lobbista Jaroslav Berka.

Jáklová konflikt zájmů mezi svou prací pro komerční média a členstvím v Radě Českého rozhlasu nevidí.

Rádio Wave začalo vysílat v lednu minulého roku a v únoru byl za jeho provoz Český rozhlas Radou pro rozhlasové a televizní vysílání pokutován. Městský soud však toto rozhodnutí zrušil, uvedl týdeník.

Ostatní radní Čro nemají na věc zatím jasný názor, tři souhlasí s Jáklovou, čtyři jsou proti, jeden člen je na dovolené. 

 

Právě se děje

před 44 minutami

Brazílie zahájila Copu América výhrou 3:0 nad Venezuelou

Fotbalisté Brazílie zahájili mistrovství Jižní Ameriky vítězstvím 3:0 na Venezuelou, která těsně před startem turnaje přišla kvůli pozitivním testům na koronavirus o osm hráčů. Na všech třech gólech vítězů se podílel kanonýr Paris Saint Germain Neymar, jenž sám skóroval jednou z pokutového kopu. Ve druhém utkání úvodního dne šampionátu, jehož pořádání v Brazílii v době pandemie koronaviru vzbudilo rozporuplné reakce, vyhrála Kolumbie 1:0 nad Ekvádorem.

Skóre na prázdném stadionu v metropoli Brasília otevřel v prvním poločase po Neymarově rohovém kopu Marquinhos. Útočník PSG pak ve druhém poločase zvýšil z penalty na 2:0 a v historické tabulce se přiblížil na deset gólů rekordnímu zápisu Pelého, jenž v oficiálních zápasech nastřílel za reprezentaci 77 branek. Třetí trefu přidal v závěru po Neymarově přihrávce Gabriel Barbosa.

Druhá pětičlenná skupina, v níž je hlavním favoritem Argentina, rozehraje turnaj dnes. Do čtvrtfinále Copy América postoupí čtyři nejlepší týmy z každé skupiny.

Copa América, mistrovství Jižní Ameriky ve fotbale v Brazílii:

Skupina B:

Brazílie - Venezuela 3:0 (1:0)

Branky: 23. Marquinhos, 64. Neymar z pen., 89. Barbosa.

Kolumbie - Ekvádor 1:0 (1:0)

Branka: 42. Cardona.

Zdroj: ČTK
Další zprávy