Ředitel polikliniky: Stát nás trestá za to, že testujeme. Odběry možná ukončíme

Kristýna Pružinová Kristýna Pružinová
16. 12. 2020 18:44
Městská poliklinika Praha, která se zapojila do plošného dobrovolného testování, má svůj rezervační systém na týden dopředu obsazený. I přes velký zájem o antigenní testy ale lidé díky rezervacím jednotlivých termínů nemuseli dnes vůbec čekat a samotné testování proběhlo za pár minut. „Pracujeme od rána do večera, jsme v maximálním vytížení,“ komentuje situaci ředitel polikliniky David Doležil.
První den plošného dobrovolného testování v Městské poliklinice Praha. | Video: Kristýna Pružinová

Lidé se nechávají testovat především kvůli svým blízkým a návštěvám přes vánoční svátky. Často chtějí testy v následujících dnech opakovat.

Podle Doležila bude ale náročné vyhovět požadavkům ministerstva zdravotnictví. "Řekl bych, že odběrová centra jsou po zásluze potrestána za to, že začala pracovat, protože nám přišly dnes podmínky, že každé odběrové centrum musí být otevřeno sedm dní v týdnu," uvádí Doležil. "My to samozřejmě nejsme schopni naplnit, protože i náš personál si potřebuje odpočinout," dodává.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy