Průzkum: ODS klesla na 4 procenta, vítězí Babiš

Domácí Domácí
27. 11. 2013 16:39
Pokud by se v listopadu konaly volby, ODS by se do Sněmovny nedostala.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Pokud by se v listopadu konaly volby, ODS by se do Sněmovny nedostala. Se čtyřmi procenty by zůstala procento pod hranicí, která je pro vstup do dolní komory třeba.

Volby by vyhrálo hnutí ANOsociální demokraty by předehnalo o půl procenta. Do Sněmovny by se dostalo celkem šest stran.

Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Rozdíl, který dělil ČSSD a Babišovo hnutí se začal snižovat. Zatímco ve skutečných říjnových volbách je dělila necelá dvě procenta, nyní je mezi faktickým vítězem voleb a ANO jen půlprocento. ČSSD by tak nyní získala 24 procent a ANO 24,5 procenta.

Na třetím místě by skončila KSČM s 18 procenty.

Polovinu, tedy 9 procent, by získala TOP 09. Těsně za sebou pak následuje KDU-ČSL se 7 procenty a Úsvit přímé demokracie s 6 procenty.

Ostatní strany by potřebnou pětiprocentní hranici nepřekročily. Dosavadní koaliční lídr, který v letošních volbách propadl, by získal pouze 4 procenta, za ODS by pak třemi procenty skončila Strana zelených a Piráti s 2,5 procenty.

K volebním urnám by přišlo 63 procent lidí, tedy o 3,5 procent více než v říjnu. Průzkum proběhl od 11. do 18. listopadu a zúčastnilo se ho 941 lidí.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy