Průzkum: ODS klesla na 4 procenta, vítězí Babiš

Domácí Domácí
27. 11. 2013 16:39
Pokud by se v listopadu konaly volby, ODS by se do Sněmovny nedostala.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Pokud by se v listopadu konaly volby, ODS by se do Sněmovny nedostala. Se čtyřmi procenty by zůstala procento pod hranicí, která je pro vstup do dolní komory třeba.

Volby by vyhrálo hnutí ANOsociální demokraty by předehnalo o půl procenta. Do Sněmovny by se dostalo celkem šest stran.

Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Rozdíl, který dělil ČSSD a Babišovo hnutí se začal snižovat. Zatímco ve skutečných říjnových volbách je dělila necelá dvě procenta, nyní je mezi faktickým vítězem voleb a ANO jen půlprocento. ČSSD by tak nyní získala 24 procent a ANO 24,5 procenta.

Na třetím místě by skončila KSČM s 18 procenty.

Polovinu, tedy 9 procent, by získala TOP 09. Těsně za sebou pak následuje KDU-ČSL se 7 procenty a Úsvit přímé demokracie s 6 procenty.

Ostatní strany by potřebnou pětiprocentní hranici nepřekročily. Dosavadní koaliční lídr, který v letošních volbách propadl, by získal pouze 4 procenta, za ODS by pak třemi procenty skončila Strana zelených a Piráti s 2,5 procenty.

K volebním urnám by přišlo 63 procent lidí, tedy o 3,5 procent více než v říjnu. Průzkum proběhl od 11. do 18. listopadu a zúčastnilo se ho 941 lidí.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Prezident Zeman udělí in memoriam Řád bílého lva tragicky zesnulému většinovému vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi.

Další zprávy