Úřad vlády podlehl kritice odborníků. Protidrogová agenda se přesouvat nebude

ČTK ČTK
4. 7. 2019 17:42
Úřad vlády se rozhodl po kritice a výzvě expertů upustit od plánovaného přesunu protidrogové agendy na ministerstvo zdravotnictví. Dál si ponechá radu vlády pro koordinaci protidrogové politiky i její sekretariát, který vede národní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová. Oznámil to tiskový odbor úřadu vlády.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Vojtěch Marek

Odborníci na problematiku drog záměr přesunout agendu protidrogové politiky z úřadu na ministerstvo zdravotnictví kritizovali. Podle nich by se tak zničil fungující český model boje proti návykovým látkám a závislostem, který vyžaduje nadresortní přístup. S kritikou vystoupili i čtyři bývalí národní protidrogoví koordinátoři.

Tiskový odbor uvedl, že cílem přesunu bylo zefektivnit činnost úřadu vlády. Podle kritiků to měly být spíš úsporné škrty.

 

Právě se děje

před 56 minutami

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy 700 administrativních pracovníků, část z nich i propustit. Důvodem je pandemie

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Část z nich navíc zřejmě propustí. Důvodem jsou současné ztráty během koronavirové krize, které loni dosáhly přibližně čtyř miliard korun. Opatření má zatím platit rok, v příštím týdnu je projedná dozorčí rada. Snižování mezd, které by mělo být zhruba desetiprocentní, se nebude týkat všech 15 000 zaměstnanců podniku.

"Pandemie jednou skončí, pokud tedy ke snížení smluvních mezd letos přistoupíme, nebude to na vždy. Smluvní mzdy ředitelů, vedoucích a dalších pracovníků převážně v administrativě se dohodou obou stran každoročně nově nastavují. A to jak v závislosti na výkonech jednotlivých zaměstnanců, tak v souvislosti s finančními možnostmi firmy," uvedl předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy