Prodej předvánočních psů zahájen

Prodej předvánočních psů zahájen
Bez psa si většina z nás štědrovečerní tabuli nedovede představit.
Přes ceny vstupů stojí pes na stánku už dva roky stejně.
Nedočkaví Pražané tvoří okamžitě frontu.
Stánkaři ujišťují, že vánočních psů je letos dostatek, na každého se dostane.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
19. 12. 2012 17:00

Když prodejci předvánočních psů otevřou své stánky, je jasné, že Vánoce, svátky klidu a míru, jsou přede dveřmi. K té nefalšované atmosféře štěstí patří vůně purpury, stejně jako pořádná porce smaženého psa, jak jinak než s bramborovým salátem... Tak to aspoň na první pohled vypadalo na středečním protestním happeningu proti vánočnímu prodeji a zabíjení kaprů v ulicích, který pořádali ochránci zvířat. Jeden z aktivistů se převlékl za řezníka a s nožem v ruce předváděl krájení "psího" masa, které ve skutečnosti bylo načerveno obarveným seitanem, rostlinnou náhražkou.

 

Právě se děje

před 41 minutami

U Jasenné na Zlínsku se stala smrtelná autonehoda, silnice je uzavřená

U Jasenné na Zlínsku se v neděli ráno stala smrtelná dopravní nehoda. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku je uzavřená, policisté v obou obcích odklánějí dopravu, sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín.

"Řidič osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic čelně narazil do stromu a s vozidlem skončil na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Veškeré okolnosti této tragické dopravní nehody na místě prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty," uvedla Kozumplíková. Silnice by podle ní měla zřejmě být uzavřená celé dopoledne.

před 1 hodinou

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
Další zprávy