Přijďte diskutovat s Dvořákem, vašich otázek se nebojíme, vyzvala Soukupa Česká televize

Barbora Němcová Barbora Němcová
Aktualizováno 8. 3. 2018 14:15
Česká televize zareagovala na druhý díl pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa, ve kterém šéf TV Barrandov kritizoval Českou televizi.
Luxusní kancelář ředitele ČT? Televize reagovala na Soukupovy nové útoky | Video: TV Barrandov, Twitter ČT

Praha - Česká televize pozvala do pondělního pořadu Devadesátka generálního ředitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa. Vyzvala ho, aby tam diskutoval se šéfem veřejnoprávní televize Petrem Dvořákem, na nějž ve svých pořadech opakovaně útočí.

Česká televize tímto způsobem zareagovala na už druhý díl pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa, ve kterém šéf TV Barrandov kritizoval Českou televizi. Soukupovy argumenty se ale často nezakládaly na pravdě, veřejnoprávní televize vyvracela lživá či nepřesná tvrzení na svém Twitteru.

"Rádi bychom využili této příležitosti, abychom uvedli na pravou míru řadu věcí a mohli říct fakta, která zatím v Soukupových rešerších chyběla," upřesnil ředitel divize korporátních vztahů a komunikace ČT Vít Kolář.

Přijdu, ale ČT nejprve musí zveřejnit smlouvy v registru

Jaromír Soukup řekl, že přijde do ČT velice rád, pokud televize splní několik podmínek. "Přijdu nesmírně rád, jen co Česká televize zveřejní v registru smluv smlouvy s dodavateli, v plném znění a bez zbabělého začerňování, týkající se výroby všech seriálů, filmů, nákupů hotových pořadů ze zahraničí i tuzemska a nákupů sportovního obsahu a smluv s cestovními kancelářemi," píše Soukup v tiskové zprávě.

Bez těchto informací podle Soukupa není možné se na debatu s panem Dvořákem připravit. "V současné době můžeme rovnocenně vést debatu o správnosti sestavení účetní závěrky a o auditorské zprávě," posteskl si Soukup

Soukup také navrhuje, že by pro vzájemný duel bylo vhodnější utkat se v pořadu Duel Jaromíra Soukupa, který má trojnásobnou sledovanost proti Dvořákem navrhované Devadesátce.

Soukup ve svém pořadu kritizoval fungování i hospodaření České televize. "My se nebojíme na tyto otázky odpovídat a čelit jeho (Soukupovým, pozn. red.) dotazům," dodal Kolář s tím, že si myslí, že právě generální ředitel ČT je správným oponentem generálnímu řediteli TV Barrandov.

V minulém týdnu si Soukup jako rekvizity do pořadu přinesl starou televizi a stovky falešných bankovek, které opakovaně rozhazoval kolem sebe. Ve středečním pořadu vyměnil bankovky za pytle plné peněz, které měl vyskládané kolem stolu.

Už před odvysíláním druhého pořadu se Česká televize vůči Soukupovým výrokům ohradila a zdůraznila, že se jim hodlá bránit, a to i právní cestou.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání opakovaně TV Barrandov kritizovala za nevyváženost. Kvůli pořadu Duel Jaromíra Soukupa - Prezidentský speciál, který televize odvysílala v pondělí 22. ledna před druhým kolem prezidentských voleb, dokonce zahájila správní řízení.

Důvodem bylo, že moderátor Jaromír Soukup neplnil při rozhovoru s prezidentem Milošem Zemanem "roli kvalifikovaného oponenta". Soukup má přitom k prezidentovi, který je také dlouhodobým kritikem České televize, velmi blízko, dokonce byl po vyhlášení výsledků voleb v jeho "vítězném týmu". 

Česká televize už minulý týden vyvracela nepravdy Jaromíra Soukupa:

Česká televize on-line vyvracela nepravdy, které padly v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa | Video: Tv Barrandov, Twitter České televize
 

Právě se děje

před 53 minutami

Španělská policie odhalila nelegální továrnu na cigarety, zabavila přes tři miliony cigaret

Policie na jihu Španělska odhalila tajnou podzemní továrnu na výrobu cigaret. Informuje o tom agentura AP. Podle policie jde o první odhalení takovéto továrny v Evropské unii.

Továrna se nacházela čtyři metry pod koňskými stájemi ve španělské provincii Málaga. Byla vybavena obytnými prostory a postelemi pro pracovníky. Vchod zakrýval dopravní kontejner.

Ze zpráv španělské policie a evropského policejního úřadu Europol vyplývá, že v důsledku odhalení továrny bylo zadrženo 20 osob z Británie, Ukrajiny a Litvy.

Podle Europolu byli dělníci nuceni pracovat v mimořádně nebezpečných podmínkách a nesměli bez svolení továrnu opustit. Továrna vyráběla 3500 cigaret za hodinu.

Policie při zásahu proti továrně zabavila přes tři miliony cigaret, velké množství hašiše a marihuany a tři zbraně, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy