Přijďte diskutovat s Dvořákem, vašich otázek se nebojíme, vyzvala Soukupa Česká televize

Barbora Němcová Barbora Němcová
Aktualizováno 8. 3. 2018 14:15
Česká televize zareagovala na druhý díl pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa, ve kterém šéf TV Barrandov kritizoval Českou televizi.
Luxusní kancelář ředitele ČT? Televize reagovala na Soukupovy nové útoky | Video: TV Barrandov, Twitter ČT

Praha - Česká televize pozvala do pondělního pořadu Devadesátka generálního ředitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa. Vyzvala ho, aby tam diskutoval se šéfem veřejnoprávní televize Petrem Dvořákem, na nějž ve svých pořadech opakovaně útočí.

Česká televize tímto způsobem zareagovala na už druhý díl pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa, ve kterém šéf TV Barrandov kritizoval Českou televizi. Soukupovy argumenty se ale často nezakládaly na pravdě, veřejnoprávní televize vyvracela lživá či nepřesná tvrzení na svém Twitteru.

"Rádi bychom využili této příležitosti, abychom uvedli na pravou míru řadu věcí a mohli říct fakta, která zatím v Soukupových rešerších chyběla," upřesnil ředitel divize korporátních vztahů a komunikace ČT Vít Kolář.

Přijdu, ale ČT nejprve musí zveřejnit smlouvy v registru

Jaromír Soukup řekl, že přijde do ČT velice rád, pokud televize splní několik podmínek. "Přijdu nesmírně rád, jen co Česká televize zveřejní v registru smluv smlouvy s dodavateli, v plném znění a bez zbabělého začerňování, týkající se výroby všech seriálů, filmů, nákupů hotových pořadů ze zahraničí i tuzemska a nákupů sportovního obsahu a smluv s cestovními kancelářemi," píše Soukup v tiskové zprávě.

Bez těchto informací podle Soukupa není možné se na debatu s panem Dvořákem připravit. "V současné době můžeme rovnocenně vést debatu o správnosti sestavení účetní závěrky a o auditorské zprávě," posteskl si Soukup

Soukup také navrhuje, že by pro vzájemný duel bylo vhodnější utkat se v pořadu Duel Jaromíra Soukupa, který má trojnásobnou sledovanost proti Dvořákem navrhované Devadesátce.

Soukup ve svém pořadu kritizoval fungování i hospodaření České televize. "My se nebojíme na tyto otázky odpovídat a čelit jeho (Soukupovým, pozn. red.) dotazům," dodal Kolář s tím, že si myslí, že právě generální ředitel ČT je správným oponentem generálnímu řediteli TV Barrandov.

V minulém týdnu si Soukup jako rekvizity do pořadu přinesl starou televizi a stovky falešných bankovek, které opakovaně rozhazoval kolem sebe. Ve středečním pořadu vyměnil bankovky za pytle plné peněz, které měl vyskládané kolem stolu.

Už před odvysíláním druhého pořadu se Česká televize vůči Soukupovým výrokům ohradila a zdůraznila, že se jim hodlá bránit, a to i právní cestou.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání opakovaně TV Barrandov kritizovala za nevyváženost. Kvůli pořadu Duel Jaromíra Soukupa - Prezidentský speciál, který televize odvysílala v pondělí 22. ledna před druhým kolem prezidentských voleb, dokonce zahájila správní řízení.

Důvodem bylo, že moderátor Jaromír Soukup neplnil při rozhovoru s prezidentem Milošem Zemanem "roli kvalifikovaného oponenta". Soukup má přitom k prezidentovi, který je také dlouhodobým kritikem České televize, velmi blízko, dokonce byl po vyhlášení výsledků voleb v jeho "vítězném týmu". 

Česká televize už minulý týden vyvracela nepravdy Jaromíra Soukupa:

Česká televize on-line vyvracela nepravdy, které padly v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa | Video: Tv Barrandov, Twitter České televize
 

Právě se děje

před 11 minutami

Z Pásma Gazy byly na Izrael odpáleny rakety, tvrdí armáda. Čeká střety

Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele v úterý ráno odpáleno mnoho raket. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety. Nejnovější napětí přichází poté, co Izrael v Gaze zabil vysoce postaveného člena militantní skupiny Islámský džihád. Podle listu The Times of Israel proti raketám z Gazy zasáhla izraelská protivzdušná obrana. V Tel Avivu mezitím zazněly varovné sirény.

Podle Reuters nejsou zprávy o žádných zraněných. Izraelská policie ale preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Mezinárodní Ben Gurionovo letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude. Podle The Times of Israel ale byly dnes na pokyn armády uzavřeny školy mezi hranicí s Gazou a Tel Avivem.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Portlík

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Na regionálním sněmu pro něj hlasovalo všech 68 přítomných delegátů. Portlík byl jediným kandidátem a nominovalo jej 12 z 15 oblastních sdružení. Poprvé se stal předsedou pražských občanských demokratů v listopadu 2017, kdy ve funkci nahradil bývalého místostarostu Prahy 10 Filipa Humplíka. Delegáti dnes rovněž zvolili prvního místopředsedu a trojici místopředsedů.

"Vám slibuji dva roky zábavy a oponentům dva roky úzkosti," řekl Portlík po volbě. Ke zvolení mu pogratuloval předseda ODS Petr Fiala. Připomněl, že Portlík říkal, že pražská ODS je jednotná a konsolidovaná. "Ale že takto, to jsem netušil," řekl k volebnímu výsledku Fiala.

Další zprávy