Soukup neférově napadl práci vás všech, píše šéf ČT zaměstnancům. Barrandov jásá nad sledovaností

Ředitel České televize se v e-mailu zaměstnancům tvrdě vymezil proti pořadu TV Barrandov, v němž její majitel kritizoval financování ČT.
Česká televize on-line vyvracela nepravdy, které padly v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa | Video: Tv Barrandov, Twitter České televize

Praha - Generální ředitel České televize Petr Dvořák se v e-mailu adresovaném zaměstnancům ohradil vůči středečnímu pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa na televizi Barrandov. Moderátor i majitel televize Soukup 79 minut vysílání věnoval financování veřejnoprávního média, které ostře kritizoval, mnohdy ovšem i pomocí nepravdivých tvrzení. Jako rekvizity mu sloužil starý televizor a stovky bankovek, které opakovaně ve studiu rozhazoval.

"Vůbec poprvé jsme se ocitli v situaci, kdy se komerční stanice rozhodla věnovat hodinu a půl svého vysílání účelovým, jednostranným a manipulativním útokům na Českou televizi," upozornil Dvořák zaměstnance v dopise, který má Aktuálně.cz k dispozici.

Dvořák potvrdil, že se televize bude bránit právní cestou. "O důvodech a motivacích generálního ředitele TV Barrandov k bezprecedentnímu ataku na transparentnost a kredibilitu televize veřejné služby se můžeme v tuto chvíli pouze dohadovat, nicméně je nebudeme nečinně sledovat," uvedl.

"TV Barrandov ústy svého majitele neférovým způsobem napadla práci a výsledky nejen mé a mých kolegů z vedení České televize, ale především práci Vás všech, kterou denně odvádíte v nezpochybnitelný prospěch našich diváků, koncesionářů. Nemíním to nechat bez povšimnutí a budu bránit dobré jméno České televize, a to cestou právní i prostřednictvím regulačních orgánů," dodal ředitel ČT.

Česká televize už na některá Soukupova tvrzení reagovala na svém twitterovém účtu. Upozornila například na to, že moderátor ukazuje nesprávné grafy nebo že místo fotografie televizního radního Zdeňka Šarapatky ukazuje exposlance Úsvitu Milana Šarapatku. "K těm dalším - a že jich bylo opravdu dost - se podrobně vyjádříme v materiálu, který zpracováváme a který bude podkladem pro naše další kroky," doplnil Dvořák.

TV Barrandov na dotazy Aktuálně.cz týkající se tohoto pořadu dosud neodpověděla. V tiskové zprávě se pouze pochlubila rekordní sledovaností 357 tisíc diváků. "Z včerejších hodnot sledovanosti jasně vyplývá, že toto téma zajímá značnou část lidí. Rekordní hodnoty mě samozřejmě těší, daleko důležitější je ale pro mě fakt, že právě tito lidé mají nyní alespoň hrubou představu o tom, co všechno je možné v neuvěřitelném světě veřejnoprávních médií," uvedl Soukup.

Později mluvčí Barrandova v další tiskové zprávě uvedla, že za svými tvrzeními stanice stojí. Soukup v ní zároveň slíbil, že se v dalším díle svého pořadu bude zabývat přímo osobou šéfa ČT Dvořáka.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání opakovaně TV Barrandov kritizovala za nevyváženost. Kvůli pořadu Duel Jaromíra Soukupa - Prezidentský speciál, který televize odvysílala v pondělí 22. ledna před druhým kolem prezidentských voleb, dokonce zahájila správní řízení.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy