Příběh muže, kvůli kterému je Klaus žalován z velezrady

Martina Machová Martina Machová
5. 3. 2013 16:15
Deník Insider exkluzivně mluvil s Petrem Langerem, který měl být už pět let soudcem
Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Shodou okolností to bude za pět dní přesně osm let, co Václav Klaus změnil osud mladého právníka Petra Langera, svého času asi nejznámějšího soudního čekatele v republice. Už bychom na něj skoro zapomněli, ale článek 4 v žalobě za velezradu nám ho znovu do paměti vrátil.

Deník Insider exkluzivně mluvil s mužem, o kterém se právě v bodě č. 4 žaloby senátorů k Ústavnímu soudu mluví. A kterého se Václav Klaus rozhodl prostě nejmenovat soudcem.

Langer v Insideru popisuje své plány a říká, zda by přijal jmenování soudcem, kdyby ho jmenoval Miloš Zeman.
Celý článek naleznete v placeném deníku zde.

 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy