Při nehodě odlétlo auto na strom

Při nehodě odlétlo auto na strom
Foto: HZS Jihomoravského kraje
Report
26. 10. 2009 17:37

Brno - Na křižovatce silnice z Hrušovan u Brna se v sobotu pár minut po jedné hodině odpoledne srazila dvě auta. VW Passat zůstal s poškozenou přední částí na vozovce, auto KIA Rio náraz odmrštil na nedaleký strom a od něj do pole. Při příjezdu hasičů byl řidič vozidla VW venku se známkami šoku, tříčlenná posádka druhého auta byla uvnitř kabiny. Jednačtyřicetiletý řidič a jeho 25letá dcera na zadním sedadle byli zraněni, ve předu sedící manželka řidiče vyvázla bez zranění.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Aktivisté z Greenpeace promítli na budovu vlády vzkaz pro Babiše

Aktivisté ve vzkazu požadovali, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050. Česko plán na razantní snížení emisí odmítá, premiér Andrej Babiš (ANO) před několika dny zopakoval, že ani na nadcházejícím jednání evropských státníků ho nepodpoří.

Z Dvořákova nábřeží promítali na budovu české vlády aktivisté heslo "Chraňte klima, aby tady mohly žít i naše děti! Greenpeace." Projekci prokládali obrazy plamenů. Heslo vycházející z předvolebního hesla hnutí ANO vybrala organizace záměrně.

"To je celý smysl té uhlíkové neutrality a všech klimatických opatření. Abychom planetu a životní podmínky v aspoň stávající podobě, ideálně i lepší zanechali i pro naše děti a budoucí generace," vysvětlil aktivista Jan Freidinger.

Další zprávy