Přes noc nasněží i v nížinách, teplota spadne pod nulu

Dagmar Honsová, Meteopress
15. 2. 2009 19:51
V půli týdne může být ráno až -20
Foto: Naďa Straková

Česko - Zatímco v Čechách bylo o víkendu, zejména v dopoledních hodinách většinou polojasno, na severovýchodě země už si lidé mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak velmi zimní počasí nás v dalších dnech čeká.

Na Lysé hoře (Beskydy) za posledních dva dny napadlo přes 60 centimetrů sněhu, na Vsetínsku, Frýdecko-Místecku, Havířovsku a Zlínsku místy přibylo až 40 centimetrů. Nejnižší nedělní ranní teplota byla naměřena v Konstantinových lázních: -17,1 °C.

Další sněžení se nad většinou území začne snášet během noci na pondělí. Intenzivní sněžení přináší fronta postupující přes Severní moře. V nížinách tak do pondělního rána napadne až 8 centimetrů, na horách na severu až dalších 20. A nové centimetry přibydou dopoledne.

I když pak sněžení poleví, s občasnými vločkami je potřeba počítat až konce týdne. Na silnicích se, stejně jako v neděli budou vytvářet sněhové jazyky, místy i závěje.

Během celého pracovního týdne budou sem tam nejnižší ranní teploty klesat hluboko pod bod mrazu - ve čtvrtek a pátek ojediněle až k -20 °C.

V úterý očekáváme převážně zataženo, místy se sněžením nebo sněhovými přeháňkami. Ranní teploty budou klesat k -4 až -8 °C, místy k -12 °C, denní teploty se zastaví na -5 až -1 °C.

Středa bude oblačná, místy se sněžením. Ranní teploty klesnou k -6 až -10 °C, místy k -12 °C, denní by měly být -5 až -1 °C.

Také konec pracovního týdne bude ve znamení velké oblačnosti, místy se sněžením. Ráno by se teploměr mohl zastavit až na 12 stupních pod nulou, ojediněle hrozí i -20. Denní teploty zůstanou pod nulou, měly by být mezi -6 a -2 °C.

 

Právě se děje

Další zprávy