Přehledně: Soudci, kteří skončili na lavici obžalovaných

Domácí ČTK Domácí, ČTK
30. 7. 2015 15:46
Soudce Havlín si odsedí 6,5 roku vězení, není ale jediný. Podívejte se na výběr případů odsouzených soudců.

Praha - Soud nepravomocně odsoudil bývalého soudce Ondřeje Havlína za korupci k 6,5 roku vězení.

Havlín ale není jediným soudcem, který se na své pracoviště podíval i z druhé strany. Soudci se ocitli mezi obžalovanými například za korupci a krádeže.

Podívejte se v přehledné grafice na vybrané případy.

Ústecký soudce Jiří Berka před Krajským soudem v Táboře, který se 3. září 2007 opět začal zabývat Berkovou kauzou údajně zmanipulovaných konkurzů.
Ústecký soudce Jiří Berka před Krajským soudem v Táboře, který se 3. září 2007 opět začal zabývat Berkovou kauzou údajně zmanipulovaných konkurzů. | Foto: ČTK

Jiří Berka

Již od roku 2003 řeší soudy případ ústeckého soudce Jiřího Berky, který s dalšími lidmi údajně způsobil na základě zfalšovaných konkurzů škodu 264 milionů korun. V roce 2010 táborský soud Berku nepravomocně odsoudil na devět let, stejný trest dostali i obžalovaní Daniel Thonat a Vladislav Větrovec, odsouzeno bylo dalších pět mužů. Po odvolání se Berkovým případem zabývaly nejvyšší i vrchní soud, jež kauzu vrátil do Tábora. Projednávání případu, který kromě odvolání přibrzdila i předloňská prezidentská amnestie, bude pokračovat na podzim.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Průmyslová výroba v únoru klesla jen mírně, dařilo se i stavebnictví. Dopady pandemie ještě nebyly znát

Průmyslová výroba v Česku letos v únoru zpomalila meziroční pokles z lednových 1,2 procenta podle revidovaných údajů na 0,9 procenta. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). K poklesu přispěly podle statistiků hlavně výroba a rozvod energií nebo výroba strojů a zařízení. Do výroby v únoru ještě podle ČSÚ výrazněji nezasáhla pandemie koronaviru. 

Stavební produkce v Česku předminulý měsíc meziročně reálně vzrostla o 5,3 procenta, meziměsíčně se po vyloučení sezonních vlivů nezměnila. Ani v tomto případě není podle statistiků dopad epidemie koronaviru a s ním spojených omezení v únorových datech za stavebnictví zatím patrný. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy