Přehledně: Novoroční ohňostroje v českých městech. Kdy a kde začnou oslavy?

mp mp
Aktualizováno 1. 1. 2019 16:07
Podívejte se, jak se v městech po České republice oslavuje začátek nového roku.
Novoroční ohňostroj v Praze, 1. leden 2018.
Novoroční ohňostroj v Praze, 1. leden 2018. | Foto: ČTK

Praha

  • V úterý 1. ledna 2019 zaznělo na pódiu Staroměstského náměstí od 15 hodin Novoroční zpěvy. Sólisté si připravili nejznámější árie z českých oper od Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany.
  • Novoroční ohňostroj, jehož tématem bude svoboda a sametová revoluce, od níž příští rok v listopadu uplyne 30 let, se bude opět odpalovat od metronomu v Letenských sadech. Téměř jedenáctiminutové představení začne v 18:00 hodin na Nový rok. První zvukový efekt bude vypálen 15 minut před 18. hodinou, další budou následovat v 10., 5. a 1. minutě před začátkem show. Ke sledování ohňostroje pořadatelé doporučují Dvořákovo nábřeží, Pařížskou ulici, Čechův, Mánesův a Štefánikův most. 

    A také z míst na Starém Městě, odkud je vidět na Letnou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Krétu zasáhlo zemětřesení, zemřel nejméně jeden člověk

Řecký ostrov Krétu zasáhlo zemětřesení o síle 5,8 stupně. Podle řecké televize ERT zemřel nejméně jeden člověk, hlášeny jsou škody na budovách.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy