Grafika: Od Jourové po Valachovou. Ze Sobotkovy vlády odešlo už devět ministrů

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 24. 6. 2017 15:15
První na funkci ministryně pro místní rozvoj rezignovala Věra Jourová, která se stala eurokomisařkou. Jako poslední zatím resort školství opustila Kateřina Valachová, kterou ve funkci nahradil Stanislav Štech. Podívejte se na všechny změny ve vládě ČSSD, ANO a KDU-ČSL v přehledné grafice.
Eurokomisařka Věra Jourová
Eurokomisařka Věra Jourová | Foto: ČTK

Věra Jourová

V čele ministerstva pro místní rozvoj skončila v říjnu 2014 Věra Jourová (ANO), když stala se evropskou komisařkou pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost pohlaví. Byla první ministryní, která ze Sobotkovy vlády odešla.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy