Grafika: Od Jourové po Valachovou. Ze Sobotkovy vlády odešlo už devět ministrů

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 24. 6. 2017 15:15
První na funkci ministryně pro místní rozvoj rezignovala Věra Jourová, která se stala eurokomisařkou. Jako poslední zatím resort školství opustila Kateřina Valachová, kterou ve funkci nahradil Stanislav Štech. Podívejte se na všechny změny ve vládě ČSSD, ANO a KDU-ČSL v přehledné grafice.
Eurokomisařka Věra Jourová
Eurokomisařka Věra Jourová | Foto: ČTK

Věra Jourová

V čele ministerstva pro místní rozvoj skončila v říjnu 2014 Věra Jourová (ANO), když stala se evropskou komisařkou pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost pohlaví. Byla první ministryní, která ze Sobotkovy vlády odešla.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy