Představenstvo Vítkovic nemusí platit miliony, rozhodl soud

ČTK ČTK
13. 5. 2015 14:05
Dovolání odmítl už v březnu bez veřejného jednání, ve středu stručné usnesení zpřístupnil v databázi.
Nejvyšší soud - ilustrační foto
Nejvyšší soud - ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Brno - Členové představenstva Vítkovice Holding včetně Jana Světlíka s konečnou platností nemusejí platit údajnou škodu 663 milionů korun.

Dovolání proti pravomocnému verdiktu odmítl Nejvyšší soud jako nepřípustné, vyplývá to z informací v soudní databázi

Podle společnosti KKCG škoda vznikla převodem akcií Vítkovice a.s. na dceřinou společnost VTK Securities, justice tento výklad nepřijala.

Žalobu inicioval menšinový akcionář

V řízení oficiálně figuruje jako žalobkyně společnost Vítkovice Holding, z textu usnesení vyplývá, že žalobu i dovolání iniciovala společnost KKCG Industry jakožto menšinový akcionář holdingu.

Nejvyšší soud dovolání odmítl už v březnu bez veřejného jednání, ve středu stručné usnesení zpřístupnil v databázi.

V dovolání nenašel žádnou právní otázku zásadního významu, která by jej opravňovala k detailnímu přezkoumání kauzy.

Vítkovice Holding zastřešuje strojírenskou skupinu Vítkovice Machinery Group. Skupinu tvoří okolo třiceti firem.

Vítkovice jsou v současnosti například evropským lídrem ve výrobě ocelových lahví a mají téměř pětinový podíl na světovém trhu speciálních zalomených hřídelí pro velké námořní lodě.

Žaloba o 663 milionů

Představitelé holdingu v minulosti uváděli, že prostřednictvím žaloby o 663 milionů chtěla KKCG prosazovat vlastní zájmy a vyvíjet tlak na Světlíka, který impérium prakticky ovládá, i ostatní členy představenstva.

Proto se také ústavní stížností bránili výroku odvolacího soudu, podle kterého má holding nést náklady řízení. Ústavní soud stížnost loni odmítl.

Skupina KKCG podnikatele Karla Komárka vedla s představiteli vítkovického kolosu více sporů. Zůstává menšinovým akcionářem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

Sir András Schiff v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021

Britský klavírista a dirigent maďarského původu András Schiff na koncertu v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021. Na závěr koncertu s Panochovým kvartetem na festivalu Dvořákova Praha mu ocenění za aplausu zaplněného sálu předali dirigent Jakub Hrůša, laureát ceny z posledních let, a ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

"Získání Ceny Antonína Dvořáka si nesmírně vážím, bude pro mne čest převzít ji během festivalu Dvořákova Praha. Hudba Antonína Dvořáka a česká hudba je velmi blízká mému srdci," uvedl Schiff.

Jeden z nejrespektovanějších světových klavíristů je zároveň rezidenčním umělcem letošního festivalu Dvořákova Praha. Při sólovém recitálu 17. září přednesl skladby Leoše Janáčka a Roberta Schumanna. Dnes spolu se členy Panochova kvarteta a violoncellistou Petrem Hejným představil oba Dvořákovy Klavírní kvintety a Maličkosti pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Na závěrečném koncertu 24. září se pak ujme taktovky v čele orchestru České filharmonie i sólového partu Mozartova Klavírního koncertu d moll.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Útok z dronu v severozápadní Sýrii zabil dva džihádisty, uvedl syrský exil

Americký útok dronem na severozápadě Sýrie usmrtil dva radikály, kteří měli blízko k teroristické skupině Al-Káida. Uvedla dnes podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Americká armáda potvrdila zabití představitele Al-Káidy krátce poté, co Spojenými státy vedená protidžihádistická koalice uvedla, že dnešní nálety v provincii Idlib nebyly její práce, píše AFP.

"Americké síly dnes provedly protiteroristický zásah v Idlibu v Sýrii a jeho cílem byl vysoce postavený představitel Al-Káidy," uvedla mluvčí velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM). "Podle našich prvních odhadů, jsme zasáhli osobu, na kterou jsme mířili, a nejsou zde žádné náznaky toho, že by došlo k civilním obětem," pokračovalo prohlášení.

Cílem zásahu podle SOHR byl vůz na silnici vedoucí z města Idlib na severovýchod. Část stejnojmenné provincie přitom ovládají džihádisté. Jeden ze zabitých velitelů radikálů byl podle SOHR z Tuniska, druhý z Jemenu nebo Saúdské Arábie. K jaké skupině muži patřili, SOHR neupřesnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy