Vláda s extremisty, předčasné volby, nebo tah Hradu? Podívejte se, jaké má Babiš další možnosti

Radek Bartoníček Radek Bartoníček
6. 4. 2018 11:07
Po čtvrtečním krachu vyjednávání hnutí ANO se sociálními demokraty se snížil počet možností, jak řešit politickou krizi po loňských parlamentních volbách. Projděte si nejpravděpodobnější možné scénáře vývoje české politické scény.
Foto: Reuters

Předčasné volby

Častěji než kdykoliv dříve zní slova o tom, že zemi čekají předčasné volby. Prezident Miloš Zeman i řada dalších politiků takovou možnost odmítali, nyní se ale stále více nabízí. Začal o ní mluvit také šéf ANO a premiér v demisi Andrej Babiš. Velmi důležité ale bude stanovisko Miloše Zemana, který v minulosti prohlásil, že dokud bude prezidentem, předčasné volby nebudou. Před novými volbami je nutné, aby tři pětiny poslanců odhlasovaly rozpuštění Poslanecké sněmovny. Lze ale očekávat, že prezident bude tlačit Babiše k tomu, aby se zkusil ještě dohodnout s ČSSD nebo sedl za stůl s SPD a KSČM.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy