Pražská školka v létě nabízí včely i cestu do pravěku

Domácí Domácí
24. 7. 2013 9:40
MŠ Rybička pořádá pro předškolní děti tři týdenní cykly
Každý den je zaměřený na jiný přírodovědný směr. Autor: Petr Jan Juračka
Každý den je zaměřený na jiný přírodovědný směr. Autor: Petr Jan Juračka | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Ani nejmenší děti nepřijdou v Praze zkrátka, pokud chtějí přes léto poznávat přírodu. Rodiče předškoláky ani nemusejí vysílat nijak daleko a večer je mají zase doma.

Univerzitní mateřská škola Rybička nabízí v červenci a srpnu příměstskou školku pro děti ve věku od čtyř do sedmi let.

Školka, která spadá pod Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, pořádá tři cykly vždy od pondělí do pátku. V jedné skupině je maximálně dvanáct dětí. Cena jednoho týdne je 2500 korun. Školka je blízko botanické zahrady, kam děti chodí na procházky.

"Jednotlivé dny v týdnu budou zaměřeny na různé přírodovědné směry. Děti si tak užijí rozmanité badatelské činnosti. Vyzkouší si například práci s lupami či mikroskopy, podniknou cestu do pravěku, budou pozorovat zvířata v zookoutku a pečovat o ně," uvádí organizátoři na webových stránkách.

Příměstské školky v Praze provozují i některé domy mládeže a řada mateřských škol, které přes prázdniny omezují provoz.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po dnešních dvouhrách 2:1

Tenisté Evropy vedou pro prvních třech zápasech úvodního dne Laver Cupu nad výběrem světa 2:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Program dnes ve Švýcarsku uzavře čtyřhra, v níž nastoupí domácí hvězda Roger Federer s Alexandrem Zverevem proti Denisi Shapovalovi se Sockem.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Další zprávy