Prahy 4 obnovila vydávání parkovacích povolení, na vině bych chybný software

ČTK ČTK
7. 6. 2018 9:29
Ve středu se podařilo softwarovou chybu odstranit.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Radnice Prahy 4 ve čtvrtek obnovila vydávání parkovacích povolení, které bylo kvůli poruše softwaru přerušeno. Informoval o tom mluvčí radnice Jiří Bigas. Vydávání povolení začalo v pondělí, stejný den se systém zhroutil. Parkovací zóny začnou v městské části platit od 1. července. 

"Výdej parkovacích oprávnění je v Praze 4 ode dneška od osmi hodin obnoven. Včera se podařilo softwarovou chybu odstranit, vyzkoušeli jsme to a provoz obnovili," řekl Bigas.

Situace je v Praze 4 podle radnice špatná zejména podél trasy metra C, tramvajových linek v Nuslích a Podolí a v ulicích sousedících s Prahou 2 a 5, kde zóny už fungují. Nebudou proto platit na celém území Prahy 4, ale pouze na nejproblematičtějších místech.

V současném systému už nemusí mít řidiči za oknem parkovací kartu, ale zaregistrují poznávací značku vozu na radnici. Rezidenti platí 1200 korun za rok.

V hlavním městě byly zóny nejprve zavedeny v části Prahy 1 v roce 1996, kde se snaha o regulaci dopravy objevila už v roce 1982. Následně byly rozšířeny na celou Prahu 1, 2, 3 a 7 a části Prahy 16. Samy parkovací zóny provozují radnice 13, 16 a 22.

Od začátku února funguje v Praze 3 a 7 stejný režim jako v Praze 1, 5, 6, 7 a 8, kde řidiči za okna vozů nemusí umisťovat parkovací karty, ale zaregistrují na radnici registrační značku vozu. Auta tam kontrolují speciální vozy vybavené kamerami.

 

Právě se děje

Další zprávy