Fotoblog: Praha 1 zakáže cyklisty v centru. Vůbec nevím, jak pak budu jezdit, říká messengerka

Fotoblog: Praha 1 zakáže cyklisty v centru. Vůbec nevím, jak pak budu jezdit, říká messengerka
Tak takhle ne, rozhodla se Praha 1. Nejpozději do konce března chce zakázat jezdit cyklistům v historickém centru Prahy.
Koncem loňského roku vydal odbor dopravy návrh opatření i s mapkou.
Zakáže průjezd třemi strategickými místy, kudy vedou hlavní pražské cyklostezky.
Dolní polovina Václavského náměstí s přilehlými ulicemi.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
15. 2. 2018 17:46
Každým dnem se očekává uzavření centra Prahy pro cyklistickou dopravu. Důvod je "bezpečný pohyb chodců a cyklistů v centru Prahy 1". Za posledních deset let se tu staly tři nehody mezi cyklistou a chodcem.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy