reklama
 
 

V rozporu s názorem většiny jsem už od školky, odpovídal Ladislav Jakl

Aktualizováno 14. 9. 2018 13:16
Do Senátu by se chtěl dostat hudebník, publicista a někdejší tajemník prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl. Do horní komory kandiduje jako nestraník za Okamurovo hnutí SPD v Praze 2. Jakla v kampani podpořil nejen exprezident Klaus, ale i jeho syn Václav Klaus ml., který je členem ODS. Ta má ale v obvodu vlastního kandidáta. V roce 2012 se Jakl pokusil kandidovat na prezidenta, nesehnal ale potřebný počet podpisů. V témže roce vyhrál i anketu Zelená perla za svůj výrok o "cyklomaniacích". Jakl dlouhodobě tvrdí, že Evropská unie musí zaniknout. Jakl odpovídal čtenářům Aktuálně.cz.
SPD nejdůsledněji artikuluje své postoje vůči největším problémům dneška - utahování šroubů bruselské byrokracie a organizované masové migraci. | Video: DVTV, Martin Veselovský |  26:56

Rozhovor s Ladislavem Jaklem

Ladislav Jakl bude odpovídat od 13 hodin.

? Martin - 14. 9. 2018 13:40 Otázka spíše pro redakci. Jako soukromé médium je opravdu nutné, abyste dávali prostor všem obskurním názorům? Vy přece nemusíte vyvažovat pravdu lží, Žida Hitlerem...

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: A co žida katolíkem?

? Jiří Císař - 14. 9. 2018 13:28 Fandím všem lidem se skutečně vlastním názorem, o které jsou přesvědčeni, tedy i Vám. Jako rocker amatér se Vás ale chci zeptat, jaká je Vaše oblíbená hudba, pokud možno konkrétně. Děkuji.

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Led Zeppelin.

? Igor Steger - 14. 9. 2018 13:26 Dobrý den,
jste takovej debil od narození, nebo se to stalo až po setkání s dalším exotem Klausem.
Děkuji za odpověď

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Na takovou otázku přece debil odpovědět neumí.

? Jan - 14. 9. 2018 13:25 Dobrý den, plánujete oživit Senát i nějakým koncertem Folimanka Blues? Odrecitujete případně na plénu Ham? Děkuji za odpověď.

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Nikdy nemíchám muziku a politiku.

? Petr - 14. 9. 2018 13:23 Myslíte si, že by opravdoví nenavonění chlapi měli nosit ohon/culík/dlouhé vlasy, navíc když jsou poloplešatí? Kde to jsme?

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Ať si každý nosí na hlavě, co chce. Dlouhé vlasy nejsou povinné. A snad ani zakázané.

? Kural - 14. 9. 2018 13:05 Zbytečné je dávat otázky tomu Klausovo pomatenci.

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Žejo. Taky si říkám.

Asi už jsem překročil čas.
Děkuji všem za dotazy i zájem a přeju hezké páteční odpoledne.

? Václav - 14. 9. 2018 12:58 Kdy jste se naposledy živil jinak než ze státních peněz?

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Dnes.

? MUDr. Roman Kerekeš - kandidát na senátora Praha 2 - 14. 9. 2018 12:57 Pane Jákl,

máte kromě populistických témat které běžné lidi opravdu netrápí i nějaké konkrétní volební cíle? Rád bych Vás opravil, že senát opravdu může navrhovat zákony, nejen revidovat návrhy z poslanecké sněmovny. Přečtěte si Ústavu ČR článek 41 :D. A chtěl jsem se ještě zeptat jaké máte vzdělání? Nikde jsem to totiž nenašel.

Děkuji za odpovědi.
MUDr. Roman Kerekeš

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Pane Kérékéši, mám Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy.
Senát jistě může navrhovat zákony. Ale nemá to být jeho běžnou náplní. Vznikají tak kutilské nepodařeniny.

? Jakub Janda - 14. 9. 2018 12:50 Když vystoupíme z Evropské unie, tak budu já a moji kamarádi z Evropských (pseudo)hodnot bez práce. To přeci nedopustíte, že pane Jakle?

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Jakube, tak si holt vzpomenete na svou původní profesi..

? Michal - 14. 9. 2018 11:46 Jak se díváte na kriminalitu menšin i nas? Především cikánů a Vietnamců? ( drogy, pasování lidi atd, která je mnoho masivně vyšší nez Čechů ) není tihle pro nas varování zadne daldi imigranty nebrat a naopak ty problematické imigrant poslat zpět do jejich vlasti ? ( Vietnamci, černoši atd) diky za jasnou odpověd

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Kriminalitu odhalovat a stíhat. Nic lepšího nevymyslíme. A masovou imigraci nedopustit.

? Radek Pokorný - 14. 9. 2018 11:44 Jste jediným kandidátem v obvodu Praha 2, který hájí národní zájmy. Volba je tedy pro mě jasná. Chtěl bych se zeptat co bude Váš první krok po zvolení do Senátu? Díky za odpověď a držím palce ať to vyjde!

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Iniciativa za odchod ze Schengenského prostoru.

? Jakub - 14. 9. 2018 11:42 Souhlasite s tezemi knihy Petra Hampla Prolomeni hradeb ze soucasny stav ma na svedomi tzv. Nova aristokracie a nikoliv spiknuti skupiny Bilderberg? Dekuji.

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: V zásadě souhlasím. Jen si myslím, že věci kolem nás nejdou dílem jednoho centra ale spíš rozptýleného konglomerátu zájmů a ideologií.

? Milan ze Žižkova - 14. 9. 2018 11:37 Dobrý den,

co vás vede k vysílání vašich poskoků, kteří polepují všechno, kde se jen udrží nálepka?

Ostatní si za reklamní plochy platí. Váše fotka upravená v nějakém malování (to snad ani není photoshop) je i na jízdních řádech tramvají.
Nepřijde vám toto nechutné?Vaše názory jsou vaše, každopádně bych si rád přečetl jak mi jede tramvaj do práce aniž bych nemusel pět minut škrábat tu vaší děsnou samolepku. DěkujiMilan

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Vy jste viděl na Žižkově mé samolepky? Fakt? V tom případě můj tým pracuje ještě lépe, než jsem myslel. Na jízdní řády by to teda lepit zrovna nemuseli, ale jestli fakt jezdíte do práce každý dne, už si ty tramvaje musíte pamatovat.

? Zdeněk - 14. 9. 2018 11:31 Dobrý den. Jsem stejného věku jako Vy a dobře si pamatuji "socík". Proto citlivě reagují na masírování lidí jedinými správnými názory znějícími z veřejnoprávních médií. Nemáte pocit, že se pod taktovkou vrchnosti v EU, vracíme znovu do totality? Mladí to nezažili a jsou snadno manipulovatelní.

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Nová diktatura ale bude vypadat jinak, Což hodně lidí splete. Zpravidla umíme bojovat minulé války, nových si nevšímáme.

? Jan Dlask - 14. 9. 2018 11:24 Patří do politiky arogance?

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Česky to znamená drzost. Do politiky patří lidé. Takoví, jací jsou.

? Vlaďka - 14. 9. 2018 11:19 Dobrý den, podpořil byste přijetí Magnitského zákona ?

Předem děkuji za odpověď.

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Ne.

? Kateřina - 14. 9. 2018 11:14 Hezký den Pane Jakle, vím že máte rád pivo a že se v něm poměrně dobře vyznáte. Zajímalo by mě, co je vaším pivním Olympem? Co byste chtěl zažít, vidět nebo uvařit?

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Pivní Olympy mám tři: západní pobřeží USA, Belgii a Franky. Ale i u nás jsou skvělé pivovary, je jich už skoro 500.
Pivní zážitky si stále plním, s tím vařením je trochu potíž, poslední várka se nadmíru povedla, jenže já nevím, jak ji napodobit..
To je ten rozdíl mezi profíkem a amatérem.

? Martin - 14. 9. 2018 11:13 Vaše matka byla cizinka, polské národnosti.
Z jakých důvodů se přistěhovala do Čech?
Byla ekonomický imigrant?
Setkal jste se s rasismem z důvodu svého původu, případně Vaše matka měla problémy s přijetím od české společnosti?
Poznamenal vás vyrůstat ve dvounárodnostní rodině? Jste katolík, věříte v boha? Umíte polsky?
V roce 1994 jste adoptoval romského chlapce. Co Vás k tomu vedlo, litujete toho?Čím se tento adoptovaný syn dnes živí?

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: 1. Dostala se do Čech za války. Na otázky, za jakých to bylo okolností, odpovídala dlouhým mlčením.
2. Nesetkal, jen jsem ojediněle zaregistroval posměšky kvůli jejímu přízvuku.
3. Vyrůstal jsem v české rodině, tak jsem to cítil. Ale polské písničky, které mi maminka zpívala na dobou noc, si pamatuju dodnes.
4. Věci víry považuju za intimní.
5. Umím, ale když se jazyk neprocvičuje, postupně krní.
6. Matěj je to největší, co mě v životě potkalo. Nic nenahradí pocit, že se o někoho bojíte a máte o něj starost. Živí se prací v lese.

? Martin Bursík - 14. 9. 2018 10:59 Dobrý den, kdo letos dostal Melouna roku? Díky.

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Martine, to fakt nevím, ale myslím, že se tenhle čestný titul uděluje až někdy koncem roku.

? Marek - 14. 9. 2018 10:58 Stojíte o hlasy žen?

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Ano. A nejen o hlasy.

? Ondřej Mašek - 14. 9. 2018 10:56 Dobrý den, mám na Vás pár otázek?
1. Jak chcete řešit problém nedostatku pracovních sil na českém trhu práce? Vámi nenávidění migranti jsou řešením, zajímá mě vaše alternativa.
2. Po vystoupení z EU padnou na naše střední a malé podniky povinnosti registrovat své služby a výrobky v EU. Jak jim toto břímě ulehčíte?
3. Z čeho chcete vracet dotace, které nám EU poslala?
4. Jak chcete řešit zhoršení konkurenceschopnosti ČR po vystoupení z EU
5. Kromě rasismu a xenofobie, máte i jinou politickou agendu? Nabízelo by se popírání globálního oteplování, případně lobování za PutinaVelice děkuji

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: 1. Neexistuje plošný nedostatek pracovních sil. Existuje poptávka po konkrétních profesích a za to může naše školství. Mimochodem, žije u nás třičtvrtě milionů cizinců. Nepotřebujeme dovážet statisíce lidí ze zcela odlišných kulturních a náboženských oblastí.
2. Budou mít stejné podmínky jako podniky kanadské, švýcarské nebo norské. A navíc bez zátěže bruselských regulací.
3. Z peněz, které nám zbydou, že je přestaneme do Bruselu posílat.
4. Konkurenceschopnost se zvýší, odpadnou regulace.
5. Xenofobie a rasismus nikdy nebyly mou agendou, s někým si mě pletete.

? Ludvík - 14. 9. 2018 10:54 Nelíbí se mě vaše názory, kdy opustíte politiku ?

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Není povinné sdílet mé názory. A do politiky se naopak zrovna chystám vstoupit.

? Jan Kladivo - 14. 9. 2018 10:50 Dobrý den,

chápu váš postoj k SPD, v zásadě tedy účel světí prostředky, proti tomu nemohu nic namítnout. Chápete vy, že mnoho lidí včetně mě má podobný postoj k EU, tedy že EU mě možná omezí v nějakých drobnostech, ale zase jsme díky jejímu trhu bohatší. Václav Klaus ml. by vypadl z EU, i kdybychom meli zchudnout o 1/3 a to já nechci, zchudnout až o 1/3. Za to mi pomazánkové máslo nestojí.

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Nezchudneme. Nezchudli jsme po odchodu z Rakouska, Slovensko nezchudlo po odchodu od nás. Zbohatneme, protože nás nebude spoutávat tisíc bruselských regulí.

? Petr - 14. 9. 2018 10:47 Pane Jakle-co třeba nejdříve kadeřník a potom hospoda 4. cenové skupiny. Tam budete za hvězdu a možná rozsvítí i reflektor -:). Správná politika Vám nejde, vybral jste si i špatnou partaj....-:(((.
Přeji Vám hořkou porážku.

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Dejte mi tip na hospodu čtvrté cenové skupiny s reflektorem a hned tam večer zajdu. Ale s tím kadeřníkem vás zklamu, nenašel by mi na hlavě žádné kadeře.

? Jababa - 14. 9. 2018 10:40 Dobrý den,
předesílám předem, že Vás budu volit, jakož i mí kamarádi, bydlící ve vašem volebním obvodu.Z toho výběru kandidátů, co se nabízí, jste jediný kandidát s rozumným programem. Vzhledem k tomu, že Vás osobně známe, vím o čem mluvím.
A otázka zní: připojíte se k Deklaraci nezávislosti České republiky? (https://www.deklaracecr.cz/)

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: O této iniciativě jsem slyšel a jeví se mi sympaticky.
Najdu si to a přečtu.

? Jirka Svoboda - 14. 9. 2018 10:40 Dobrý den,
v které věci Vás EU omezila? Je nějaká osobní, pracovní, rodinná věc, kterou nemůžete díky EU vykonávat? V mém případě mne nic nenapadá, a to jsem dost aktivní člověk.
Věřím že jste natolik rozumný a nebudete zmiňovat žárovky....

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Nebuďte dětina. Unijní normy a regule se na nás vztahují na každém kroku, podle nich svítíme, nakupujeme, jezdíme, platíme. O čem myslíte že jsou ty stovky implementací, které náš parlament každoročně automaticky schvaluje?

? Honza - 14. 9. 2018 10:37 Dobrý den. Jste pro vystoupení ČR z EU? Honza.

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Ano. Hlasoval jsem už proti vstupu.

? Vodník Česílko - 14. 9. 2018 10:35 Myslíte, že by ČR měla vystoupit z EU? Nebo je lepší rozkládat ji zevnitř?

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Má cenu usilovat o obojí.

? Guma Gumič - 14. 9. 2018 10:33 Dobrý den pane Jakle,

kdekdo se do Vás naváží, že jdete s Okamurou. Já zcela podporuji Váš názor, který jste uvedl v rozhovoru pro DVTV, že když jde o klíčové věci, musí se spojit všichni, kterým na té jedné klíčové věci záleží, přestože spolu v jiných - v danou chvíli méně významných - věcech nesouhlasí.
Taky se nepovažuju za protisystémového "extrémistu", ale prostě nechci sojuz - ani ten sovětský, ani ten euro a nechci, aby mi nějaký sociální inženýr odkudkoli (v tomto případě ze západu) diktoval, jak mám či nemám žít, protože ví lépe než já, co je pro mě dobré.
A proto, když je ve hře ztráta svobod, nelze jinak, náš Vás podporovat. Nechci víc politické korektnosti, nechci víc genderu, nechci, aby mi někdo přiděloval spoluobčany, nechci mít s nikým společnou armádu, nechci mít mezinárodní kandidátky do EP, nechci aby někdo mým dětem vymýval palici o demokratickém dobru ve světě a spoustu jiných věcí. Nechci, aby když se proti těm kravinám ohradím, aby mě někdo rovnou posílal do Moskvy - a vy jste ochoten to říkat veřejně, nahlas a nechat na sebe za to plivat. Dobrý, dík.
Myslíte, že lze bruselské kormidlo pootočit natolik, že je šance, že se EU stane místem k žití?Domníváte se, že je možné, aby EU utlumila své choutky na to být "politickým" projektem a navrátila se "ke kořenům" EHS?

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Kéž by to bylo možné, ale myslím, že naděje na takový návrat je pramalá. EU je nutno rozpustit a začít budovat spolupráci evropských demokracií od nuly.

? Tom - 14. 9. 2018 10:31 Dá se dlouhodobě žít , pane Jakle, s tím úpadkem intelektu? Děkuji za odpověď

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Ach, to nevím, nejsem váš psychiatr..

? Jan Subera - 14. 9. 2018 10:31 Dobry den, vasi snahu kandidovat za tuhle bandu nechapu. Mel jsem vas za inteligentniho cloveka. To tak touzite po moci, nebo jste se nekde uhodil do hlavy?

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Do hlavy jsem se uhodil už mockrát a kdybych toužil po moci, nekandidoval bych do Senátu.

? Jiří Žamboch - 14. 9. 2018 10:28 Štěpán nazval dělníky ČKD nepřímo dětmi, Merkelová označila proti svému vraždění protestující prosté občany Chemnitz pravicovými radikály. Myslíte, že konec, ke kterému to povede, bude bude stejný a stejně rychlý?

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: To si nemyslím, to je jen zbožné přání. Naopak očekávám ještě větší utužení moci, protože jí jde o přežití.
Nic rychlého nás nečeká. Bohužel.

? Martin Segrado - 14. 9. 2018 10:25 Dobrý den,

Kdo si podle Vás zaslouží větší úctu? Volič SPD (popřípadě Vás) nebo nejposlednější z posledních krys v kanálu?

Děkuji za Vaši odpověď. MS.

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Úctu si zaslouží každý, kdo nepřirovnává své spoluobčany ke krysám jen pro jejich odlišné názory.

? Martin - 14. 9. 2018 10:23 Praktický dotaz k řešení migrace. I když bude na hranicích více vojáků, jak fyzicky zabrání vpádů "barbarů" do EU, resp. do ČR. Domluva je zřejmě neodradí, každý plot lze překonat. Bude povoleno do nich střílet ostrýma? Nebo budou ploty pod proudem? Nerozumím tomu, jak reálně zastavit tok lidí na hranicích, zvláště pokud nemají co ztratit a jsou dosti otrlí. Díky za Váš názor.

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Kde je politická vůle hlídat své hranice, je vše ostatní jen technickou marginálií.

? Michal - 14. 9. 2018 10:16 Až se splni Vaše přani a EU zanikne, vliv Německa na ČR podle Vas poklesne nebo vzroste?

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Ano, rozumím. Někteří z architektů evropské integrace měli za svůj hlavní motiv snížení vlivu Německa, jeho zatažení do eurosítí. Ale stal se pravý opak, Německo v EU zcela bezkonkurenčně dominuje a jeho vliv sahá po zhruba stejné hranice, jako před bitvou u Stalingradu. Takže poklesne.

? Any - 14. 9. 2018 10:15 Pane Jakle, podle mne jste blábolista, nemakačenko a hlavně kývalista tam, kde cítíte peníze. Doufám že i na Vás ..

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Blábolista určitě jsem, nemakačenko taky (hlavně doma), ale kýválista jsem nebyl nikdy a peníze mě nikdy nezajímaly. Asi soudíte podle sebe.

? Jan - 14. 9. 2018 10:14 Proč si myslíte, že si zasloužíte žít z našich daní?

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Protože budu vždy pro snížení daní.

? vlasta - 14. 9. 2018 10:13 Dobrý den . Bylo by toho hodně naco bych se chtěla zeptat . Ale asi by to nemělo valného smyslu. Takže jen 2 jednoduché otázky . Proč jste nepřiznal - které strany vám nabízely kandidaturu ? A ta druhá - SPD OKAMURY - nekonvenovala ani trestně stíhanému premieru aby si ji vzal do vlády - nekandidujete za ní proto, že jste vyhodnotil, že pouze za ní máte šanci se dostat do senátu? Pevně doufám , že Vám to nevýjde!

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: 1. Nebylo by to vůči nim fér, mám s nimi nadále velmi dobré vztahy.
2. Nerozhodoval jsem se podle šance, ale podle toho, kdo nejjasněji zastává postoje v mých dvou hlavních aktuálních tématech: bruselská unifikace a migrace.

? Jan Novák ml. - 14. 9. 2018 10:12 Pane Jakle, jak byste hodnotil výrok Tomia Okamury z února 15. 2. 2013, kdy oznámil: "Byl jsem první kdo letos 2. ledna veřejně navrhl ústavní žalobu na Václava Klause za velezradu kvůli amnestii. A na druhý výrok, kdy jako senátor pro server Peníze.cz z 13. 8. 2013 sdělil: "Václav Klaus jako velmi stranický premiér přitakával nejdivočejšímu rozkrádání státu."
Jak je s těmito dřívějšími postoji Tomia Okamury slučitelná vaše kandidatura za SPD?

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Nekandiduji za žádné výroky žádného politika. Kandiduji proti omezování svobody, proti bruselské centralizaci a proti masové imigraci. A v tom se s touto stranou shoduji.

? Petra M. - 14. 9. 2018 10:07 Díky za Vaší kandidaturu. Ne ve všem s Vámi souhlasím, ale z toho, co se na Praze 3 nabízí pro mě představujete nejmenší zlo.

Jaký vztah k volebnímu obvodu máte?

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Byl bych moc rád, kdybyste v životě nemusel volit žádné zlo, ani malé. V Praze žiju 40 let a z toho největší část právě v tomhle obvodu.

? Miroslav - 14. 9. 2018 10:03 Dobrý den,na nic se ptát nebudu odborníka na pivo.

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Kdo se neptá, nic se nedozví.

? Karel Novotny - 14. 9. 2018 10:00 Dobry den,

dovolim si citovat z nadpisu par Vasich clanku:

"Globální pakt OSN o migraci: Nacismus 2.0."
"Tříděný odpad: Svátost nového člověka. Jímáte doma svůj bioplyn?"Pripada Vam normalni spojovat OSN a nacismus? Pripadne resit jimani lidi doma.. co to vlastne resite?Pripadne obecne - prijde Vam normalni psat pro portal, ktery nazyva A. Merkelovou nemeckym fuhrerem "V Bílém domě je opět Trump: Zvedl rukavici. Německý führer již otevřeně šikuje mafii k odvetě....", pripadne clanek s nazvem "Podělaný Petr Nečas, katolické buzny jako profesorská roztomilost a dostavba Temelína..." (oba dva psane zakladatelem serveru).Nemel by kandidat na senatora (a pripadny senator) mit trosku vytribenejsi vkus a predevsim vetsi smysl pro diplomacii? Preci jenom nazyvat hlavniho predstavitele naseho nejvetsiho obchodniho partnera Fuhrerem je ponekud nediplomaticke.Dekuji za odpoved!

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Přečtěte si příště víc než jen titulky.
A mimochodem, zrovna dávám rozhovor na Aktuálně.cz a taky bych se asi pod všechny zdejší titulky nepodepsal.

? D.S. - 14. 9. 2018 9:59 Dobrý den, pane Jakle,
rád bych se Vás zeptal na některá důležitá témata:
1) Je Země kulatá nebo placatá?
2) Bylo 11. září 2001 false flag operace amerických tajných služeb?
3) Jak je to s globálním oteplováním?
4) A co třeba chemtrails? Illumináti? Aštar Šaran??A jedna otázka pro Aktuálně.cz - proč tomuto bezvýznamnému kašparovi dáváte mediální prostor??D.S.

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: 1. Je šišatá. Říká se tomu rotační elipsoid. Navíc nepravidelný, takže raději geoid.
2. Tu tragédii vnímám hodně osobně, stál jsem na střeše Světového obchodního centra devět měsíců před jeho zničením. Myslím, že na hodně otázek kolem téhle hrůzy ještě nemáme dost uspokojivé odpovědi.
3. Že se střídá s globálním ochlazováním od chvíle, kdy Země vznikla.
4. Proč kladete dotazy bezvýznamnému kašparovi?

? Bohumil Čáp - 14. 9. 2018 9:57 Dobrý den,
stojíte o hlasy žen ve volbách?
Děkuji za odpověď

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Ano. A nejen ve volbách.

? Jana - 14. 9. 2018 9:57 Co mít účes, který nosí slušní lidé, a ne tu hrůzu, co máte vy? Nebýt toho mastneho ohonu, byl byste volitelný, takhle fakt ne, sorryjajo.

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Jano, asi se s lítostí budu muset obejít bez vašeho krásného hlasu, ale lidem, kteří mají problém s mými vlasy, jsem neustoupil posledních 40 let a nehodlám na tom nic měnit. On ten problém stejně za chvíli vyřeší čas a gravitace. A ještě: ohon nenosím a mastný už vůbec, přijďte si sáhnout.

? Aleš N. - 14. 9. 2018 9:55 Dobrý den, zajímal by mě vás pohled na pojem neomarxismus. Nepřijde vám hloupé a jednoduché jak s tímto pojmem operují někteří politici v poslední době jako např. Tomio Okamura? Je správně "zaškatulkovat" takové velikány filosofie jako jsou Adorno, Benjamin, Habermas nebo Fromm? Opravdu souhlasíte s tím, že např. Frommovy myšlenky směřují k nové totalitě? Není to spíše naopak? Děkuji

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Termínem "totalitární režim" označujeme takový typ diktatury, která se neomezuje na držené veškeré státní moci, ale která má ambici ovládat úplně (totálně) všechny mezilidské vztahy, i ty intimní a rodinné. A přesně to je rysem dnešního neomarxismu.

? Ivo - 14. 9. 2018 9:48 Proč někdo dělá reklamu tomuhle b.lbovi ?

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Taky si říkám..

? Libi - 14. 9. 2018 9:47 Moc vám fandím p Jakl škoda že vás nemůžu volit žiju v jiném obvodě. Dotaz koho volit jakou stranu? Díky za tip. Hezký den

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Volte jakoukoli stranu, která i v komunálních volbách nehlásá v kampani samé líbivé fráze ale zaujímá jasné politické postoje.

? Tomáš - 14. 9. 2018 9:46 Dobrý den, pane Jakle,

nikdy jsem s vámi nesouhlasil asi v ničem, ale respektuji Vaše právo na názor. Jen bych se rád zeptal na dvě otázky:

1) Jaké jsou vaše inspirační zdroje. (Lidově: "Kam na ty názory chodíte?")
2) Kdy (v jaké době) jste si uvědomil, že vaše názory jsou v rozporu s tím, co je považováno za "mainstream" (nemám rád tento nálepkový výraz, ale asi víte, jak to myslím...)Děkuju za odpověď a přeju pěkný den.

Ladislav Jakl Ladislav Jakl: Přeju dobré odpoledne všem čtenářům. Vynasnažím se, aby se u mých odpovědí moc nenudili.

1. Inspiračním zdrojem je mi život sám, osobní zkušenost. Na názory nikam nechodím, líhnou se mi v hlavě.
2. Díky vašemu dotazu jsem si uvědomil, že mám dnes výročí. Že jsou mé názory v rozporu s míněním většiny jsem si poprvé uvědomil 14. září roku 1963, když jsem prvně přišel do mateřské školky.

autor: Domácí | 14. 9. 2018 9:36

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama