Zná mě málo lidí. Pošleme letáky do domácností a v regionech vylepíme billboardy, říká Drahoš

Radek Bartoníček Radek Bartoníček
22. 12. 2017 18:45
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš považuje ve finále předvolební kampaně za nejdůležitější to, aby se dostal do povědomí ještě většího množství lidí.
Jiří Drahoš se současnou předsedkyní Akademie věd Evou Zažímalovou během oslav 17. listopadu 2017.
Jiří Drahoš se současnou předsedkyní Akademie věd Evou Zažímalovou během oslav 17. listopadu 2017. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Přestože jde předvolební prezidentská kampaň do finále, na jednom z favoritů Jiřím Drahošovi není žádná nervozita znát - nebo ji dokáže skrývat. A to i přesto, že průzkumy hlásí nárůst sympatií pro nynějšího prezidenta Miloše Zemana a sázkové kanceláře upozorňují, že lidé začínají mírně ztrácet víru, že Drahoš porazí Zemana.

"Z principu se ničeho nebojím, budu se snažit vystupovat v posledních dnech kampaně stejně jak dosud," tvrdí Drahoš, který se krátce před vánočními svátky setkal s novináři na neformálním posezení. Za svůj největší nedostatek považuje to, že ho stále zná málo lidí. K dispozici má totiž průzkumy, podle kterých zhruba 25 procentům občanů jeho jméno stále nic neříká.

"Já potřebuji, aby někde v Ostravě na křižovatce byl bilboard s mou tváří a jménem. Stejně jako třeba v Krnově, Bruntále a na dalších místech, vzdálených od Prahy. To je důležitější než opakované debaty. Potřebuji zvýšit povědomí o svém jménu u lidí, kteří jsou mimo sociální sítě," tvrdí Drahoš.

Postupně se i proto objeví po celé zemi kolem 200 jeho bilboardů a do všech domácností přijdou letáky o něm.

Bývalý předseda Akademie věd musel v minulých dnech řešit nepříjemný problém s tím, že se na jeho Facebooku objevilo vyjádření okopírované ze stránky jeho protikandidáta Michala Horáčka. Ze slov Drahoše vyplývá, že nepovažuje tuto věc za vážný problém.

"Šlo skutečně o chybu šéfa našeho kreativního týmu Tomáše Mašína, nebyl v tom žádný záměr, že bych chtěl vydávat názory pana Horáčka za své. Panu Horáčkovi jsem se osobně omluvil," tvrdí Drahoš a věří, že ho celá záležitost nepoškodí. "Nesmíme přeceňovat sociální sítě. Je to určitá komunita lidí. Já považuji za důležitější, abych byl co nejvíce známý i mimo tyto sítě," tvrdí.

Za přeceňované považuje i debaty kandidátů, kterých je podle něj příliš. Drahoš se chystá ještě na několik dalších diskusí, ale nelze čekat, že by přijal všechna pozvání. "Debat je už moc a jsou skoro zbytečné, otázky se opakují, my kandidáti jeden za druhým odpovídáme," říká.

Zároveň mu velmi vadí, že se jakýmkoliv debatám vyhýbá jeden z kandidátů, nynější prezident Miloš Zeman. "Nelíbí se mi to, protože tím ukazuje, že pohrdá lidmi. Novináři by na toto měli poukazovat mnohem více," míní.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy