reklama
 
 

Zná mě málo lidí. Pošleme letáky do domácností a v regionech vylepíme billboardy, říká Drahoš

22. 12. 2017 18:45
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš považuje ve finále předvolební kampaně za nejdůležitější to, aby se dostal do povědomí ještě většího množství lidí.

Praha - Přestože jde předvolební prezidentská kampaň do finále, na jednom z favoritů Jiřím Drahošovi není žádná nervozita znát - nebo ji dokáže skrývat. A to i přesto, že průzkumy hlásí nárůst sympatií pro nynějšího prezidenta Miloše Zemana a sázkové kanceláře upozorňují, že lidé začínají mírně ztrácet víru, že Drahoš porazí Zemana.

"Z principu se ničeho nebojím, budu se snažit vystupovat v posledních dnech kampaně stejně jak dosud," tvrdí Drahoš, který se krátce před vánočními svátky setkal s novináři na neformálním posezení. Za svůj největší nedostatek považuje to, že ho stále zná málo lidí. K dispozici má totiž průzkumy, podle kterých zhruba 25 procentům občanů jeho jméno stále nic neříká.

"Já potřebuji, aby někde v Ostravě na křižovatce byl bilboard s mou tváří a jménem. Stejně jako třeba v Krnově, Bruntále a na dalších místech, vzdálených od Prahy. To je důležitější než opakované debaty. Potřebuji zvýšit povědomí o svém jménu u lidí, kteří jsou mimo sociální sítě," tvrdí Drahoš.

Postupně se i proto objeví po celé zemi kolem 200 jeho bilboardů a do všech domácností přijdou letáky o něm.

Bývalý předseda Akademie věd musel v minulých dnech řešit nepříjemný problém s tím, že se na jeho Facebooku objevilo vyjádření okopírované ze stránky jeho protikandidáta Michala Horáčka. Ze slov Drahoše vyplývá, že nepovažuje tuto věc za vážný problém.

"Šlo skutečně o chybu šéfa našeho kreativního týmu Tomáše Mašína, nebyl v tom žádný záměr, že bych chtěl vydávat názory pana Horáčka za své. Panu Horáčkovi jsem se osobně omluvil," tvrdí Drahoš a věří, že ho celá záležitost nepoškodí. "Nesmíme přeceňovat sociální sítě. Je to určitá komunita lidí. Já považuji za důležitější, abych byl co nejvíce známý i mimo tyto sítě," tvrdí.

Za přeceňované považuje i debaty kandidátů, kterých je podle něj příliš. Drahoš se chystá ještě na několik dalších diskusí, ale nelze čekat, že by přijal všechna pozvání. "Debat je už moc a jsou skoro zbytečné, otázky se opakují, my kandidáti jeden za druhým odpovídáme," říká.

Zároveň mu velmi vadí, že se jakýmkoliv debatám vyhýbá jeden z kandidátů, nynější prezident Miloš Zeman. "Nelíbí se mi to, protože tím ukazuje, že pohrdá lidmi. Novináři by na toto měli poukazovat mnohem více," míní.

autor: Radek Bartoníček | 22. 12. 2017 18:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama