Pošťačka se v Praze přiotrávila neznámou látkou, kterou obsahovala jedna ze zásilek

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 5. 2019 18:53
Dvaatřicetiletá pošťačka z Prahy ve čtvrtek skončila v nemocnici poté, co se přiotrávila neznámou látkou, která se vylila z jedné zásilky. Podle mluvčí pražské policie Andrey Zoulové byl balík poškozen při manipulaci se zásilkami. Poštu v ulici U Trezorky v Jinonicích museli hasiči evakuovat. Případem se zabývají kriminalisté.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Pracovníci České pošty případ ohlásili policii po 15:00. Na místo dorazili chemičtí specialisté hasičů, kteří provedli první měření. "Bezprostřední nebezpečí nehrozilo. Podle počátečních zjištění by se mělo jednat o lehce zásaditou látku na bázi přírodního rozpouštědla. Ve vyšší koncentraci ale může způsobit zdravotní potíže," uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Chemici látku z pošty odvezli a hasiči prostor odvětrali. "Poté jsme objekt opět předali pracovníkům pošty," dodal Kavka.

"Kriminalisté v současné době zjišťují složení neznámé látky a hledají odesilatele. Další informace zatím nebudeme sdělovat," řekla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Žena skončila na urgentním příjmu jedné z pražských nemocnic. "Šlo o intoxikaci neznámou látkou," uvedla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

 

Právě se děje

Další zprávy