reklama
 
 

Poplatky znovu u soudu. Rath se odvolal proti zákazu

4. 5. 2009 15:41
Předběžné opatření bude zkoumat Vrchní soud v Praze

Praha - Středočeský kraj v čele s hejtmanem Davidem Rathem obešel předběžné rozhodnutí soudu, které mu zakazovalo odpouštět zákazníkům krajských lékáren třicetikorunový regulační poplatek.

Ode dneška lidé dostávají třicetikorunové slevové kupony, které ale oficiálně neplatí kraj, ale nemocnice. Od kraje na to dostane dotaci.

David Rath se snaží předběžné opatření zvrátit i soudní cestou. Odvolal se proti němu. Jestli je předběžné opatření právně v pořádku, bude posuzovat Vrchní soud v Praze.

K soudu jde i mladoboleslavská nemocnice

"Odvolání si podali Středočeský kraj a Oblastní nemocnice Mladá Boleslav. Odvolání bylo zasláno žalobcům k vyjádření a byla jim stanovena lhůta tří dnů," uvedl mluvčí Městského soudu v Praze Petr Kulawiak.

Úřad největšího odpůrce regulačních poplatků hejtmana Davida Ratha zažalovaly dvě společnosti, provozující lékárny v Mladé Boleslavi a v Praze. Obě patří do řetězce Dr. Max. Podle nich se nemocniční lékárna a potažmo celý kraj dopouští nekalé hospodářské soutěže.

Městský soud v Praze obavy uznal jako reálné a vydal předběžné opatření, které platí od vydání až do rozsudku, který zatím není.

Lékárníci se na soudy kvůli poplatkům obrátili už několikrát, uspěli v Praze a předtím v Ostravě.

autor: Veronika Lehovcová Suchá | 4. 5. 2009 15:41

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama