Zeman do pátku uhradí všechny náklady za volební kampaň

ČTK ČTK
19. 6. 2013 12:27
Na volebním účtu zbude zhruba 36 000 korun, které věnuje projektu Klokánek
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: www.zemannahrad.cz

Praha - Prezident Miloš Zeman do pátku uhradí všechny náklady, které mu vyplynuly z předvolební kampaně. Na volebním účtu zbude zhruba 36 000 korun.

Prezident je věnuje projektu Klokánek, který pomáhá ohroženým dětem. Na tiskové konferenci na Hradě to v úterý řekl Zemanův kancléř a šéf jeho volebního výboru Vratislav Mynář.

"Do tohoto pátku, což nám zbývají dva dny, budou veškeré závazky vyplývající z prezidentské kampaně uhrazeny," řekl novinářům Mynář. "Takže v pátek máme čistý stůl," dodal.

Prezidentští kandidáti si kvůli účasti v historicky první přímé volbě museli ze zákona zřídit transparentní volební účet. K posledním větším pohybům na Zemanově kontu došlo na konci května.

Půl milionu korun mu darovala firma DASPE s.r.o, o několik dní později stejnou částku Zemanův tým zaplatil za reklamní panely. Dalších 500 000 daroval Zemanovi Břetislav Hrabě. I tuto částku Zeman zaplatil za reklamní panely.

Deník Mladá fronta Dnes v dubnu upozornil, že Zemanův volební tým v průběhu kampaně vedl dvě účetnictví. Jedno oficiální na transparentním účtu a druhé pod Stranou práv občanů - Zemanovci (SPOZ) a partnerským občanským sdružením Přátelé Miloše Zemana. Podle deníku sdružení "skrytě" platilo podstatnou část nákladů.

Letos v lednu volili občané vůbec poprvé hlavu státu v přímé volbě. Klání se zúčastnilo devět kandidátů. Do finále volby se kromě Zemana dostal i ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09).

 

Právě se děje

před 48 minutami

Španělská policie odhalila nelegální továrnu na cigarety, zabavila přes tři miliony cigaret

Policie na jihu Španělska odhalila tajnou podzemní továrnu na výrobu cigaret. Informuje o tom agentura AP. Podle policie jde o první odhalení takovéto továrny v Evropské unii.

Továrna se nacházela čtyři metry pod koňskými stájemi ve španělské provincii Málaga. Byla vybavena obytnými prostory a postelemi pro pracovníky. Vchod zakrýval dopravní kontejner.

Ze zpráv španělské policie a evropského policejního úřadu Europol vyplývá, že v důsledku odhalení továrny bylo zadrženo 20 osob z Británie, Ukrajiny a Litvy.

Podle Europolu byli dělníci nuceni pracovat v mimořádně nebezpečných podmínkách a nesměli bez svolení továrnu opustit. Továrna vyráběla 3500 cigaret za hodinu.

Policie při zásahu proti továrně zabavila přes tři miliony cigaret, velké množství hašiše a marihuany a tři zbraně, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy