Zeman do pátku uhradí všechny náklady za volební kampaň

ČTK ČTK
19. 6. 2013 12:27
Na volebním účtu zbude zhruba 36 000 korun, které věnuje projektu Klokánek
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: www.zemannahrad.cz

Praha - Prezident Miloš Zeman do pátku uhradí všechny náklady, které mu vyplynuly z předvolební kampaně. Na volebním účtu zbude zhruba 36 000 korun.

Prezident je věnuje projektu Klokánek, který pomáhá ohroženým dětem. Na tiskové konferenci na Hradě to v úterý řekl Zemanův kancléř a šéf jeho volebního výboru Vratislav Mynář.

"Do tohoto pátku, což nám zbývají dva dny, budou veškeré závazky vyplývající z prezidentské kampaně uhrazeny," řekl novinářům Mynář. "Takže v pátek máme čistý stůl," dodal.

Prezidentští kandidáti si kvůli účasti v historicky první přímé volbě museli ze zákona zřídit transparentní volební účet. K posledním větším pohybům na Zemanově kontu došlo na konci května.

Půl milionu korun mu darovala firma DASPE s.r.o, o několik dní později stejnou částku Zemanův tým zaplatil za reklamní panely. Dalších 500 000 daroval Zemanovi Břetislav Hrabě. I tuto částku Zeman zaplatil za reklamní panely.

Deník Mladá fronta Dnes v dubnu upozornil, že Zemanův volební tým v průběhu kampaně vedl dvě účetnictví. Jedno oficiální na transparentním účtu a druhé pod Stranou práv občanů - Zemanovci (SPOZ) a partnerským občanským sdružením Přátelé Miloše Zemana. Podle deníku sdružení "skrytě" platilo podstatnou část nákladů.

Letos v lednu volili občané vůbec poprvé hlavu státu v přímé volbě. Klání se zúčastnilo devět kandidátů. Do finále volby se kromě Zemana dostal i ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09).

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy