Web TOPky zahalil agent Schwarzenberg 009

Sandra Štefaniková Sandra Štefaniková, Jakub Novák
24. 9. 2013 15:42
Strana odmítla komentovat, zda jde o součást předvolební kampaně
Karel Schwarzenberg jako James Bond.
Karel Schwarzenberg jako James Bond. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Internetové stránky politické strany TOP 09 během úterý nefungovaly.

Web totiž obsadila fotomontáž Karla Schwarzenberga stylizovaného do role tajného agenta 007 - Jamese Bonda.

Zbytek webu byl nedostupný, jedinou "výjimkou" byla stránka, kde se nachází seznam podporovatelů. Zde byla fotomontáž doplněna o větu "ve službách naší republiky" a datem voleb.

"Víme o tom, ale vyjádříme se k tomu až později," sdělila Aktuálně.cz mluvčí strany Martina Týblová.

Že se však jedná o součást volební kampaně strany, potvrdil později jeden z členů TOP 09, jenž si však nepřál být jmenován.

Ve stylu prezidentských voleb

"Součástí volebního štábu je také tým lidí z prezidentské kampaně pana Schwarzenberga, který s tímto nápadem přišel. ´Agent´je součástí naší takzvané podporovatelské kampaně, na niž budou navázány placky a další materiály," dodal.

Jde tak o variaci prezidentské kampaně, kde se šéf TOP 09 objevil v marketingově mimořádně úspěšné punkové stylizaci. Podle našich informací však ani "agent 009" nemusí být poslední Schwarzenbergovou podobiznou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Policie obvinila řidiče kamionu kvůli srážce s vlakem na přejezdu ve Šluknově

Řidiče kamionu, který minulý týden zůstal stát ve Šluknově na železničním přejezdu a střetl se na něm s osobním vlakem, policie obvinila z obecného ohrožení z nedbalosti. Při nehodě utrpělo pět lidí zranění, dva lidé byli s lehkým zraněním ošetřeni v nemocnici. V případě prokázání viny hrozí 23letému cizinci až pětileté vězení. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

Vlak se s nákladním autem střetl ve čtvrtek, ve vlaku cestovalo deset lidí. "Mladý řidič kamionu vjel na železniční přejezd, patrně nezvládl nákladní vozidlo vytočit do ulice Sukova a návěsem kamionu zůstal stát na železničním přejezdu, na kterém se spustila zvuková a světelná signalizace zabezpečovacího zařízení. Následně se střetl návěs nákladního vozidla s osobním motorovým vlakem, jedoucím ze směru z Dolní Poustevny do Rumburku," uvedla Kubíčková. Tragédii zřejmě zabránil strojvedoucí, který stačil zabrzdit.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Toxický plyn zabil v jordánském přístavu Akaba deset lidí a 250 zranil

Únik toxického plynu ze skladovací nádrže v jordánském přístavu Akaba v pondělí zabil deset lidí a dalších zhruba 250 jich zranil, píší zahraniční agentury s odkazem na jordánské úřady.

Nádrž s toxickým plynem spadla při převozu, což vedlo k úniku plynu, uvedla státní agentura Petra s odkazem na jordánské úřady. O jakou látku se jednalo, není v tuto chvíli jasné.

Video zveřejněné státními médii později ukázalo, že cisterna spadla na palubu lodi poté, co ji z kamionu zvedl jeřáb. Následoval výbuch provázený hustým žlutým dýmem.

Zranění byli převezeni do nemocnice a úřady následně oblast uzavřely. Na místě zasahují specializované týmy.

Deset lidí zahynulo a 251 bylo zraněno, uvedl jordánský úřad pro bezpečnost veřejnosti. V lékařské péči je podle státní televize v tuto chvíli stále 199 lidí.

Představitel zdravotnictví Džamál Ubajdát vyzval obyvatele, aby nevycházeli a zavřeli si okna a dveře. Nejbližší obytná čtvrť je vzdálená 25 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy