Vláda je zralá na "jisté přeskupení", míní Klaus

Domácí ČTK Domácí, ČTK
9. 4. 2011 14:18
Současná krize je pro něj překvapením. Chce vědět, co bude dál
Václav Klaus
Václav Klaus | Foto: Ludvík Hradilek

Střítež (Jihlavsko) - Podle prezidenta republiky Václava Klause nastává vážná vládní situace. Přeje si ujištění, že ti, kteří ji rozehráli, vědí, jaké budou další kroky. Pro něj je to překvapení.

Vláda je podle jeho názoru zralá na "jisté přeskupení". Není si ale jistý, zda je možné ve velkém měnit vládu bez přeskupení vládní koalice.

"Dnešního jednání se samozřejmě dotkla i dnešní politická situace, která tady vznikla, která byla rozpoutána já nevím přesně kým, připravována a promýšlena," řekl novinářům ve Stříteži u Jihlavy, kam přijel na pozvání na oslavy 20. výročí založení ODS.

"Moc bych si přál, abych byl ujištěn, že ti, kteří toto rozehráli, ví, jaký bude následující krok. Doufám, že ty kroky znají, já je neznám. Je to pro mě nečekané překvapení," dodal.

Řeči o přátelství s Bártou jsou dětinské

Na svůj ministerský post rezignoval v pátek ministr dopravy Vít Bárta (VV), vládní ODS navíc požaduje odchod všech jeho spolustraníků, kteří měli něco společného s bezpečnostní agenturou ABL, kterou Bárta v minulosti založil a vlastnil. Prezident podotkl, že demisi více členů vlády by musel přijmout.

Ohledně údajného propojení bezpečnostní agentury ABL s vládou Klaus prohlásil, že mu vadí mnoho věcí a toto je jedna z nich.

Podotkl, že nemá nejmenší důvod říkat nic nepřátelského vůči Bártovi, nicméně řeči o přátelství mezi nimi jsou podle jeho slov dětinské.

K současné politické situaci také řekl, že v politice by se mělo hrát na otevřeném hřišti, ne však v šatnách a kuloárech.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

České basketbalistky zahájily boje o ME výhrou v Itálii

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Nejlepší střelkyní hostujícího celku byla v Cagliari s 15 body Julia Reisingerová, 11 bodů přidala Kia Vaughnová a český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Kvalifikace basketbalistek o postup na mistrovství Evropy 2021 - skupina D:

Itálie - ČR 52:62 (19:16, 29:33, 41:44)

Nejvíce bodů: Zandalasiniová 16, Dottová 13, Bestagnová 10 - Reisingerová 15, Vaughnová 11, Elhotová 9. Fauly: 14:16. Trestné hody: 13/6 - 8/7. Trojky: 4:3. Doskoky: 35:47.

Rumunsko - Dánsko 70:55 (39:29).

Další zprávy