reklama
 
 

Topolánkova partnerka se rozhodla. Senátorkou být chce

16. 2. 2010 13:55
O tom, jestli bude nasazena za ODS v obvodu Kutnohorsko, se právě rozhoduje. Primární volby končí v pondělí

Praha - Poslankyně a partnerka šéfa ODS Lucie Talmanová potvrdila, že se chce ucházet o křeslo senátorky v nadcházejících podzimních volbách.

Zvažovala ale, že boj vzdá, pokud by se mandát na Kutnohorsku rozhodl obhajovat dosavadní senátor Bedřich Moldan.

Moldan opustil ODS a zamířil k TOP 09. Za stranu Karla Schwarzenberga a Miroslava Kalouska chce taky do senátu kandidovat, nicméně v jiném obvodu než na Kutnohorsku. Podle informací Aktuálně.cz se postaví Petru Bratskému z ODS v Praze 6.

"Kandidaturu do senátu jsem si rozmýšlela právě kvůli panu senátorovi Moldanovi. Pokud by se totiž rozhodl kandidovat ve stejném obvodu, ve kterém se o to chci pokusit já, tříštili bychom hlasy, a tím pádem by posílila levice, což jsem nechtěla dopustit," řekla Aktuálně.cz Talmanová.

Rozhodne se v pondělí

Kutnohorská a havlíčskobrodská ODS začne v úterý odpoledne hlasovat o tom, kdo ze tří navržených kandidátů do boje o senát půjde.

Primárkami projde vedle Talmanové, která má nominace mimo jiné z oblastního sdružení v Kutné Hoře, také bývalý federální poslanec Miroslav Richter, za nímž stojí Čáslav, a šéf kutnohorské Agentury pro zemědělství a venkov Josef Viktora, který získal podporu ze Zruče nad Sázavou.

"Už teď mohou členové ODS hlasovat o tom, který ze tří kandidátů bude Kutnohorsko v boji o senát zastupovat. Volby skončí v pondělí. Kandidáta s největším počtem hlasů musí schválit také výkonná rada," vysvětlil šéf oblastního sdružení v Kutné Hoře a poslanec Pavel Bohatec.

ODS vs. ČSSD

Poslední volby do senátu se na Kutnohorsku konaly před šesti lety. Ve druhém kole proti sobě stáli kandidáti ČSSD a ODS. O necelá tři procenta navrch měli modří s Bedřichem Moldanem.

V letošních volbách chce kutnohorská sociální demokracie do boje o senát vyslat místostarostu Čáslavi Jaromíra Strnada.

"Zatím se k souboji nechceme vyjadřovat, čekáme na konečný výsledek primárních voleb v ODS, tedy i na to, zda bude kandidátkou modrých Lucie Talmanová. Naše primárky uzavřeme příští sobotu," řekl Aktuálně.cz předseda okresní organizace v Kutné Hoře Jiří Havlíček.

autor: Kateřina Eliášová | 16. 2. 2010 13:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama