reklama
 
 

Talmanová pomohla Topolánkovi v souboji s Bémem

14. 11. 2008 13:06
Mafiánské praktiky, tvrdí pražský místopředseda ODS

Praha - Místopředsedkyně sněmovny Lucie Talmanová, partnerka premiéra Mirka Topolánka, ve čtvrtek výrazně zasáhla do oblastního sněmu ODS v Praze 1.

Ten rozhodoval, zda na předsedu strany podpoří právě Topolánka, nebo pražského primátora Pavla Béma.

Původně byl podle serveru České noviny v tajné volbě doporučen Bém, ale Talmanová po třech hodinách toto rozhodnutí zvrátila.

Oblastní sněm v Praze 1 nakonec nevyjádřil podporu ani jednomu z kandidátů na předsedu ODS. Někteří účastníci jednání v Praze 1 ale volbu zpochybňují.

Místopředseda ODS v Praze 1 František Ryba uvedl, že původně byl v tajné volbě doporučen Bém. "Příznivci Mirka Topolánka se s tím ale nesmířili a po třech hodinách požádali o revokaci volby," řekl Českým novinám Ryba. Dodal, že za revokací stála především Talmanová, radní Prahy 1, a předseda oblastního sdružení Filip Dvořák.

Mafiánské praktiky, říká místopředseda

Podobně se vyjádřil i místopředseda pražské ODS Jiří Janeček, podle něhož byly při revokaci použity "vydírací až mafiánské metody".

Talmanová sdělila, že hlasování bylo revokováno "z důvodu vážného podezření z manipulace s volebními lístky". Revokaci podle ní podpořili všichni delegáti sněmu.

Podle Ryby by ale bylo regulérní, pokud by volba byla zpochybněna vzápětí, a ne až po třech hodinách. Během této doby podle něj mohli Topolánkovi příznivci ovlivnit řadu účastníků sněmu. V nové volbě, která se protáhla až do pozdních nočních hodin, se pak podle Českých novin přítomní neshodli ani na jednom z kandidátů.

Občanští demokraté budou jen několik měsíců po drtivé porážce v podzimních krajských a senátních volbách na prosincovém kongresu vybírat nového předsedu strany. Pražský primátor Pavel Bém vyzval současného předsedu Mirka Topolánka. Topolánek získal podporu na většině dosud konaných mimopražských sněmů. Béma podpořil sněm v Mladé Boleslavi a většina pražských organizací.

autor: Domácí | 14. 11. 2008 13:06

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama