Senátor Moldan odešel z ODS, kandidovat bude za TOP 09

Domácí Domácí
11. 2. 2010 19:20
Ekologický expert Bedřich Moldan ODS opustil již v lednu po dvaceti letech
Bedřich Moldan
Bedřich Moldan | Foto: Pavel Baroch

Praha - Jeden ze zakládajících členů ODS, ekolog a první ministr životního prostředí za Občanské fórum Bedřich Moldan, hodlá setrvat v politice i po odchodu z ODS.

Občanskou demokracii se rozhodl opustit po dvaceti letech letos v lednu. Nyní v rozhovoru pro ČTK potvrdil, že se chce na podzim pokusit obhájit svůj senátorský mandát, který získal za obvod Kutnohorsko. Tehdy v barvách ODS. Obhajovat však bude v dresu TOP 09.

Moldan nicméně vyvrátil spekulace, že by kandidoval právě na Kutnohorsku, vybral si jiný obvod. Jaký, zatím tají.

Moldan ČTK řekl, že už se o své kandidatuře rozhodl, oficiálně chce věc oznámit v nejbližší době. "Celý život se zabývám problematikou životního prostředí. V České republice je stále mnoho úkolů, které je třeba řešit. Rád bych také přispěl k tomu, aby si naši politici a veřejnost uvědomili, že ochrana životního prostředí je vyloženě konzervativní postoj," uvedl na dotaz, proč se rozhodl kandidovat.

Člen úzkého vedení TOP 09 pro agenturu potvrdil, že s ním nová strana počítá.

Pokud bude na Kutnohorsku kandidovat, bude mu soupeřkou současná poslankyně ODS Lucie Talmanová, partnerka stranického předsedy Mirka Topolánka.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy