Režisér Troška nebude usilovat o senátorské křeslo

21. 12. 2007 18:33
Důvodem nového rozhodnutí jsou filmy i zdraví
Režisér Zdeněk Troška krátce před tím, než vystoupil před demonstranty na podium na Václavském náměstí.
Režisér Zdeněk Troška krátce před tím, než vystoupil před demonstranty na podium na Václavském náměstí. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Režisér divácky oblíbených komedií a pohádek Zdeněk Troška změnil rozhodnutí a rozhodl se, že nebude kandidovat na Strakonicku za ČSSD  do Senátu.

Koncem listopadu přijal nabídku strany, aby se tu utkal o senátorské křeslo lidovce Josefa Kalbáče. Teď říká, že dá přednost filmu.

"Velmi si vážím důvěry, která vedla k nabídce, abych kandidoval jako nezávislý do Senátu. Současně ale cítím jako potřebné vysvětlit nejen těm, kdo mi tuto nabídku učinili, ale všem voličům své rozhodnutí o kandidatuře do Senátu neuvažovat," uvedl v tiskovém prohlášení.

Právě dokončuje pohádku Nejkrásnější hádanka a prý už přemýšlí nad dalším projektem.

"Vznik filmového díla je běh na dlouhou trať. Bylo by vyjádřením neúcty k divákovi i spolupracovníkům nevěnovat se každému filmovému projektu se stoprocentním soustředěním To platí o všech oborech lidské činnosti, politiku nevyjímaje."

Zároveň jsou důvodem i možné zdravotní komplikace; lékaři mu doporučili soustředit se na jednu činnost, aby prý příliš zatěžovat srdce.

Nedávno se zapojil do akce NE základnám, jejíž organizátoři nechtějí na českém uzemí americký radar.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy