Prohlášení v souvislosti s vyjádřeními  Martina Bursíka k jeho vyšetřování Policií ČR

Já osobně a kolektiv pracovníků MÉDEA Consulting s.r.o. jsme několik let zpracovávali účetnictví  a prováděli výpočet daní pana Martina Bursíka , Jiřího Bursíka a společnosti ECOCONSULTING s.r.o..( dále jen  Klienti)  Vzhledem k tomu , že jsme vázáni zákonnou povinností mlčenlivosti , nemůžu se já ani jiní zaměstnanci MÉDEA Consulting s.r.o. vyjadřovat ani jakkoliv komentovat   obsah účetnictví a přiznáních k jakýmkoliv daním.

Obecně můžeme uvést , že součástí  našeho mandátu nebylo nakládání , pronajímání nebo jakékoliv rozhodování vedoucí k jakémukoliv vzniku závazků či pohledávek souvisejících s majetkem Klientů. Naším mandátem bylo účtování podle podkladů , které nám byly předány  Klienty .

Součástí našeho mandátu nebyla příprava jakýchkoliv smluv , určování cen , zboží , služeb , ani výše  nájmů , podnájmů atd. , protože  toto není  prací účetních a daňových poradců   .

Součástí našeho mandátu nebylo  a ani být nemohlo  určování  cen za  zboží a služby , nebo jakékoliv právní úkony které by Klienty nebo jejich majetek právně  zavazovaly, my jsme účtovali o skutečnostech a rozhodnutích , která učinili Klienti a o kterých nám předali dokumentaci .

Tvrzení pana Martina Bursíka , že k podkladům pro účetnictví jako jsou smlouvy apod. neměl přístup nikdo jiný než já a ostatní pracovníci MÉDEA Consulting s.r.o. a  Finanční úřad se logicky nemůže zakládat na pravdě , proto jakékoliv dovozování  naší spojitosti s jakýmkoliv trestním oznámením je zavádějící a je panem Martinem Bursíkem zmiňováno s úmyslem poškodit naši profesní čest , kterou budeme bránit všemi zákonnými prostředky. Žádné trestní oznámení na kteréhokoliv klienta jsme nikdy nepodali. Dále se k celé věci nemůžeme vyjadřovat.

V Praze dne 11.12.2007
     Jaromír Soukup

před 2 hodinami

Florbalistky vstoupily do MS výhrou nad Švýcarskem 5:2

České florbalistky vstoupily do mistrovství světa ve švédské Uppsale výhrou 5:2 nad Švýcarskem. V repríze neúspěšného semifinále z minulého šampionátu v Neuchatelu tak oplatily obhájkyním stříbra porážku 6:7 v prodloužení. Vítěznou branku vstřelila ve 43. minutě debutantka na MS Pavlína Bačová. Druhý zápas v základní skupině A čeká svěřenkyně trenéra Saschy Rhynera v pondělí od 19:00 proti Polsku.

Jako první se v utkání radovaly Švýcarky, které otevřely skóre v 7. minutě. Bekhendový pokus Corin Rüttimanové se od zadního mantinelu odrazil k Julii Suterové, která u pravé tyče snadno skórovala do odkryté branky Jany Christianové. V polovině úvodní třetiny Češky odpověděly. Michaela Mlejnková bekhendovým pokusem Moniku Schmidovou ještě nepřekonala, ale z dorážky se prosadila Karolína Suchá a při svém premiérovém startu na MS hned oslavila branku.

V polovině utkání zlikvidovala Christianová šanci Rüttimanové, vzápětí se Švýcarky ubránily při jediném oslabení duelu při trestu Chiary Gredigové a odolaly i při šanci kapitánky Elišky Krupnové. V 39. minutě nejdříve trefila Michelle Wikiová levou tyč a z dorážky Isabelle Gerigová i tu pravou. Z protiútoku po přihrávce Martiny Řepkové otočila stav Mlejnková.

Po 74 sekundách třetí třetiny našla Rüttimanová dlouhou přihrávkou Wikiovou, která pohotovou střelou vyrovnala. Za 78 vteřin ale opět Rhynerův výběr vedl a postarala se o to střelou přes obránkyni Florinu Martiovou Bačová.

Švýcarky při snaze o vyrovnání Christianovou nepřekonaly, naopak v 52. minutě po přečíslení po přihrávce Denisy Ratajové zvýšila náskok do odkryté branky Krupnová. V čase 53:24 neproměnila trestné střílení Gerigová, naopak Vendula Beránková 29 sekund před koncem z penalty dovršila výsledek.