Poslanci kvůli Dohnalovi prověří hospodaření NKÚ

Eva Benešová
12. 6. 2009 11:23
Prověrku provede zřejmě soukromý auditor
Prezident NKÚ František Dohnal.
Prezident NKÚ František Dohnal. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Na hospodaření Nejvyššího kontrolního úřadu si posvítí poslanci z kontrolního výboru.

Podle sněmovny se totiž současný šéf úřadu František Dohnal dopustil mnoha chyb v hospodaření, a proto by se měla prověřit činnost celého úřadu.

Kontrolní výbor zvažuje, že si na prověrku najme soukromou auditorskou firmu.

Problémy s hospodařením Dohnala vypluly a povrch před několika týdny, když kontrolní výbor a kolegium NKÚ zveřejnili, že úřad Dohnalovi platí nájem dvou bytů, ačkoliv má právo pouze na jeden. Dále používal hned tři drahá služební auta.

Upozornili také na další kontroverzní podnájmy vedoucích zaměstnanců nebo zbytečné nákupy uměleckých děl.

Sám Dohnal vidí v celé kauze jen politický boj a jakákoli nařčení z nehospodárnosti i v ostatních případech odmítá. Požaduje přitom, aby hospodaření NKÚ prověřil nezávislý audit.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Vítězem festivalu Írán:ci se stal snímek Róná, Azímova matka

Vítězným snímkem festivalu Írán:ci se stal celovečerní film Róná, Azímova matka afghánského režiséra Džamšída Mahmúdího působícího v Íránu. Cenu diváků získal Zámek snů, jehož režisérem je Rezá Mirkarimi, jedna z nejuznávanějších postav soudobé íránské kinematografie. Výsledky pořadatelé oznámili v pražském kině Světozor. Festival představující íránskou celovečerní, dokumentární i krátkou tvorbu se v úterý a ve středu přesouvá do Brna.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

D1 na Vysočině klouže, varují silničáři. V noci sněžilo, vyjely desítky sypačů

Okolo Jihlavy na 115. kilometru dálnice D1 platí varování před náledím, mezi 90. a 120. kilometrem může být vozovka kluzká. Podle dispečinku krajské správy silnic v kraji přes noc sněžilo, venku byly desítky sypačů. Na silnicích uvízlo několik kamionů, po ránu ale problémy se sjízdností silničáři nezaznamenali.

Sněžilo už v neděli v podvečer. "Venku bylo asi 90 sypačů, jelikož sněžilo i v noci, začaly znovu jezdit asi ve 2:00. Sem tam nějaký kamion v noci někde klouzal, ale teď už to jezdí," řekl dispečer.

Přes den bude na Vysočině zataženo, sněhových přeháněk ale bude podle meteorologů ubývat. Večer se může ojediněle tvořit mlha. Nejvyšší odpolední teploty budou od jednoho do tří stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy