Po Vondrovi a Peake je na obranu vytipován diplomat

Tereza Šídlová
25. 1. 2013 16:10
Deník Insider: Pro řízení ministerstva byl vytipován berlínský velvyslanec Jindrák
Premiér Petr Nečas.
Premiér Petr Nečas. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Po vyhlášení výsledků prezidentské volby se česká politická scéna vrátí ke svým restům.

Premiér Petr Nečas hledá nového ministra obrany už od Vánoc a podle informací, které dnes zveřejnil deník Insider, hledá nestraníka a "loví" především v diplomacii.

Favoritem má být podle Insideru současný velvyslanec v Berlíně Rudolf Jindrák. Na tomto nečekaném jménu se shodují jak zdroje z ODS, tak nezávisle na nich i informátoři mimo politickou sféru.

"Pan premiér už představu má. Ministerstvo obrany bude obsazeno nestranickým odborníkem, který bude na návrh předsedy vlády přijatelný pro předsedy všech tří koaličních stran," tlumočil stanovisko premiéra jeho mluvčí Michal Schuster.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Jak reagoval na přímou otázku velvyslanec Jindrák a s jakými kartami vláda momentálně hraje?

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy