Po Vondrovi a Peake je na obranu vytipován diplomat

Tereza Šídlová
25. 1. 2013 16:10
Deník Insider: Pro řízení ministerstva byl vytipován berlínský velvyslanec Jindrák
Premiér Petr Nečas.
Premiér Petr Nečas. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Po vyhlášení výsledků prezidentské volby se česká politická scéna vrátí ke svým restům.

Premiér Petr Nečas hledá nového ministra obrany už od Vánoc a podle informací, které dnes zveřejnil deník Insider, hledá nestraníka a "loví" především v diplomacii.

Favoritem má být podle Insideru současný velvyslanec v Berlíně Rudolf Jindrák. Na tomto nečekaném jménu se shodují jak zdroje z ODS, tak nezávisle na nich i informátoři mimo politickou sféru.

"Pan premiér už představu má. Ministerstvo obrany bude obsazeno nestranickým odborníkem, který bude na návrh předsedy vlády přijatelný pro předsedy všech tří koaličních stran," tlumočil stanovisko premiéra jeho mluvčí Michal Schuster.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Jak reagoval na přímou otázku velvyslanec Jindrák a s jakými kartami vláda momentálně hraje?

 

 

Právě se děje

před 43 minutami

Spolupracovnice Navalného Sobolová zastavila svoji předvolební kampaň

Spolupracovnice ruského opozičního představitele Alexeje Navalného Ljubov Sobolová oznámila na facebooku, že zastavuje svoji kampaň před zářijovými volbami do Státní dumy. K tomu rozhodnutí ji podle jejích slov dovedly obavy o bezpečnost svých podporovatelů v situaci, kdy vláda pronásleduje své oponenty, i skutečnost, že jí jako spolupracovnici organizace, která byla prohlášena za extremistickou, kandidovat zakazuje zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy