Paroubek ulovil Škárku, aktéra úplatkářské aféry VV

Domácí ČTK Domácí, ČTK
12. 1. 2012 14:47
Někdejší šéf ČSSD Škárku hájí a rád by ho v budoucnu jako člena své nové strany NS-LEV 21
Předseda NS-LEV 21 Jiří Paroubek.
Předseda NS-LEV 21 Jiří Paroubek. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Nová strana Jiřího Paroubka NS-LEV 21 získala do svých řad někdejšího poslance VV Jaroslava Škárku, kterého chce nyní policie obžalovat kvůli úplatkům.

Jak Paroubek oznámil, rád by Škárku v budoucnu měl i za regulérního člena strany.

Uvedl také, že na základě jednání s dalšími poslanci by do konce letošního roku mohla mít jeho strana vlastní sněmovní klub.

"Domluvili jsme se (se Škárkou) na určitém typu spolupráce," řekl Paroubek. Škárka by se podle něj mohl stát i členem strany, až skončí kauza ohledně údajného úplatkářství předsedy poslanců VV Víta Bárty, v níž Škárka figuruje.

Snahou získat Škárku se Paroubek netajil už loni při zakládání své strany.

Škárka Jiřího Paroubka ujistil, že peníze ze strany Víta Bárty využil jen ve finanční tísni, uvedl mluvčí NS-LEV 21 Tomáš Sazima.

"Jsme přesvědčeni, že pan Škárka není korupčníkem, ale člověkem, který se korupci v nejvyšších kruzích vládní politiky postavil čelem," dodal Paroubek.

"Jednáme také s dalšími poslanci a senátory. Předpokládám, že do konce tohoto roku se nám může podařit vytvořit poslanecký klub. Určitě na tom budeme velmi silně pracovat," dodal. K vytvoření klubu ve sněmovně je třeba deseti poslanců, k Paroubkově NS-LEV 21 zatím patří dva.

LEV 21 loví i mezi zastupiteli

Paroubek rovněž oznámil, že do jeho strany ve středu vstoupil předseda kulturní komise zastupitelstva Karlovarského kraje Petr Kuliš, který přestoupil od sociálních demokratů.

"Primárním důvodem pro můj odchod z ČSSD byla nespokojenost se stavem a úrovní chování některých sociálních demokratů v karlovarské organizaci. V poslední době však nejsem spokojen ani s poměry, které panují v ČSSD na centrální úrovni, kdy jsou potlačovány kritické názory především z široké členské základny," uvedl v tiskové zprávě Kuliš.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Izrael bude podle premiéra Netanjahua pokračovat v náletech v Pásmu Gazy, dokud to bude nutné. Vinu za současné boje premiér připsal Hamásu.

před 25 minutami

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásil Islámský stát

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Informovala o tom agentura Reuters. Exploze v mešitě ve čtvrti Šakar Dara si vyžádala nejméně 12 obětí na životech. Stala se při pátečních modlitbách u příležitosti muslimského svátku íd al-fitr, kterým končí postní měsíc ramadán.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka u příležitosti svátku třídenní příměří. Útok na mešitu Tálibán odsoudil již v pátek, jeho mluvčí ho ale podle agentury AP tehdy připsal afghánské tajné službě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení Jana Nepomuckého

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení nejznámějšího českého světce a patrona lidí od vody Jana Nepomuckého. Třináctý ročník Svatojánských slavností Navalis se kvůli epidemii i nesouhlasu pražského magistrátu s některými částmi programu konal v zúžené podobě. Byla mše, průvod a koncert, neuskutečnil se například plánovaný přelet letounů nad Karlovým mostem. 

Slavnost začala v podvečer v katedrále svatého Víta na Pražském hradě mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Zdůraznil statečnost Jana Nepomuckého, tato vlastnost je podle Duky potřeba i na cestě ze současné koronavirové krize. Po mši se vydal průvod na Karlův most směrem ke kostelu křižovníků na Starém Městě. Cestou mu přihlížely stovky lidí a turistů, kteří byli často bez roušek.

Ve stejné době se na půl hodiny rozezněly zvony z kostelů zasvěcených svatému Janu Nepomuckému. K akci se podle pořadatelů připojily zvony po celém světě. Mělo jich být nejméně 300, tedy počet připomínající letošní výročí světce.

Program zakončil tradičně koncert na hladině Vltavy, který ještě jednou připomenul roli zvonů při letošních slavnostech symfonií s názvem Svatojánské zvony. Pro letošní ročník ji složil skladatel, dirigent a držitel Českého lva Kryštof Marek. Koncert nebyl ozvučen, a to podle pořadatelů i kvůli zvýšené hladině Vltavy, kvůli které magistrát vyhlásil první stupeň povodňové aktivity.

Další zprávy