Nevídané pětiprocentní drama v obrazech: Takto trnuli o přežití u TOP 09, Starostů a lidovců

Nevídané pětiprocentní drama v obrazech: Takto trnuli o přežití u TOP 09, Starostů a lidovců
Lidovci čekají na výsledek voleb ve svém domě na Karlově náměstí.
Výsledky odpovídají průzkumům, ale přesto je tu cítit napětí.
Jsou sečteny malé obce a sedm procent není přesvědčivých.
Klidná síla je nervózní.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
21. 10. 2017 17:27
Fotoblog: Dokumentovali jsme napětí ve volebních štábech KDU-ČSL, STAN a TOP 09.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polský prezident Duda řekl, že navrhne mírnější znění protipotratového zákona

Polský prezident Andrzej Duda navrhne parlamentu mírnější znění nového návrhu protipotratového zákona, který se má zpřísnit po verdiktu ústavního soudu. Ten rozhodl, že přerušení těhotenství v případě poškození plodu odporuje ústavě, podle Dudy by ale měly mít na interrupci právo ženy, jejichž nenarozené dítě má závažné vývojové vady.

Duda se snahou o mírnější postup v případě interrupcí odchýlil od stanoviska konzervativního vedení katolické země. Prezident chce prosadit, aby ženy mohly podstoupit potrat v případě, kdy lékařská vyšetření ukážou tak závažné poškození plodu, že by se dítě narodí mrtvé nebo zemře krátce po porodu. "Doufám, že v této věci nastane politický konsensus," uvedl Duda.

Minulý týden ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS), shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy